Dažniausiai užduodami klausimai

Šiame puslapyje rasite detalius atsakymus į Jums labiausiai rūpimus klausimus. Jei nerastumėte ieškomo atsakymo, susisiekite su mumis ir mes Jums padėsime.

KlAIPĖDOS LIGONINĖJE

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje pacientai lankomi tik suderinus su skyriaus vedėju ar gydančiu/budinčiu gydytoju – kiekvieną savaitės dieną nuo 17:00 iki 19.00 val.;

kituose skyriuose – kiekvieną savaitės dieną nuo 11.00 iki 13.00 val. ir nuo 16.00 iki 20.00 val.

SIUNTINIŲ PERDAVIMAS PACIENTAMS:

  • asmenys, norintys perduoti siuntinius/daiktus kreipiasi nuo 18 iki 19 val. į Infekcinių ligų korpuso (IV korpuso) Priėmimo skyriuje budintį personalą lauko skambučiu;
  • ant siuntinių/daiktų turi būti nurodyti šie paciento duomenys: vardas, pavardė, skyrius, palata.

JŪRININKŲ LIGONINĖJE

Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriuose pacientai lankomi tik suderinus su skyriaus vedėju ar vyresniuoju ordinatoriumi, ar gydančiu/budinčiu gydytoju – kiekvieną savaitės dieną nuo 16:00 iki 19:00 val.;

Onkohematologijos skyriuje pacientai lankomi tik suderinus su gydančiu/budinčiu gydytoju –  kiekvieną savaitės dieną nuo 16.00 iki 19.00 val.;

Ligonių priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus poskyryje pacientų lankymas draudžiamas;

Stacionaro skyriuose (Liepojos g. 45, Klaipėda) – darbo dienomis nuo 16.00 iki 19.00 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 11.00 iki 13.00 val. ir nuo 16.00 iki 19.00 val.;

Slaugos ir palaikomojo gydymo, bendrosios terapijos skyriuose Palangoje – kiekvieną savaitės dieną nuo 10.00 iki 13.00 val. ir nuo 17.00 iki 19.00 val. Intensyviosios terapijos palatose pacientai lankomi tik suderinus su gydančiu/budinčiu gydytoju;

Psichiatrijos klinikos Švėkšnoje skyriuose – visomis savaitės dienomis nuo 10.00 iki 19.00 val.;

Tais atvejais, kai lankymas neleidžiamas, siuntinėliai pacientams perduodami punkte 1.2. atitinkamuose skyriuose nurodytomis pacientų lankymo valandomis.

PALANGOS REABILITACIJOS LIGONINĖJE

Darbo dienomis nuo 17.00 iki 19.00 val.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 11.00 iki 13.00 val. ir nuo 17.00 iki 19.00 val.

Dėl pacientų, kurių sveikatos būklė yra sunki, lankymo išimties tvarka (ne lankymo valandomis) sprendžia skyrių vedėjai ar gydantys/budintys gydytojai.

Lankytojai privalo laikytis šių taisyklių:

    • lankytojams privaloma dėvėti medicininę veido kaukę arba respiratorių;
    • lankyti gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz.: karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt.);
    • prieš patenkant į skyrių ir išeinant iš jo – dezinfekuoti rankas;
    • laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
    • su mažamečiais vaikais lankyti pacientų nerekomenduojama.
    • Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (medicininių veido kaukių arba respiratorių) leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.

 

Registruotis galima internetu, telefonu arba atvykus į ligoninės Ambulatorinių konsultacinių skyrių registratūras.

Patogiausias ir pagrindinis registracijos būdas – internetu.

Filialas „Klaipėdos ligoninė“: https://ipr.esveikata.lt/?municipality=7&organization=1000098802

arba https://ipr.kul.lt/ipr/

Fililalas „Jūrininkų ligoninė“:https://ipr.esveikata.lt/?municipality=7&organization=1000099157

Registruotis gydytojų konsultacijoms galima ir telefonu.

Filialas „Klaipėdos ligoninė“ tel. 8 46 41 0000.

Fililalas „Jūrininkų ligoninė“ tel. 8 46 491111.

Išankstinė registracija medicininei reabilitacijai filiale „Palangos reabilitacijos ligoninė“ tel. 8 460 41367, 8 460 41351.

Registruotis specialistų konsultacijoms galima ir atvykus į ligoninės filialų Ambulatorinių konsultacinių skyrių registratūras.

Filialo „Klaipėdos ligoninė“ Ambulatorinių konsultacinių skyrių registratūros:

  • Korpusas Nr.2, Liepojos g. 43, I-ame aukšte;
  • Korpusas Nr.3, Liepojos g. 49, I-ame aukšte.

Filialas „Jūrininkų ligoninė“ Ambulatorinių konsultacijų skyriaus registratūra (Liepojos g. 45, Klaipėda).

Registracijai būtinas galiojantis elektroninis gydytojo siuntimas.

Jei negalėsite atvykti pas gydytoją, prašome informuoti telefonu arbe el. paštu.

 Telefonu:

filiale  „Klaipėdos ligoninė“ tel. 8 46 41 0000;

fililale „Jūrininkų ligoninė“ tel. 8 46 491111.

Arba el. paštu:

filiale „Klaipėdos ligoninė“ el. paštu registratura.kl@kulig.lt

filiale „Jūrininkų ligoninė“ el. paštu registratura.jl@kulig.lt

Klaipėdos universiteto ligoninėje yra sudaryta galimybė registruojantis pasirinkti norimą bet kurios specialybės gydytoją. Tačiau pas kai kuriuos specialistus talonų nepakanka.

Filiale „Jūrininkų ligoninė“ tokiais atvejais pacientai, registruojami į laukimo eilę. Į laukimo eilę registruojami tik siuntimus turintys pacientai. Turintys popierinį siuntimą turi atvykti į gydymo įstaigos Ambulatorinių konsultacijų skyriaus registratūrą, turintieji elektroninį siuntimą užsiregistruoti gali paskambinę telefonu 8 46 49 11 11. 8 46 41 0000.

Užregistruoti į laukimo eilę pacientai būna garantuoti, kad ateityje taloną tikrai gaus.

Laukimo eilė daugeliui palengvina patekimą pas gydytoją, tačiau turi ribojimų.

E.sveikata sistemoje veikianti Išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistema, kurią administruoja Registrų centras, neleidžia pacientui pačiam užsiregistruoti į laukimo eilę, todėl būtina skambinti telefonus arba ateiti į registratūrą.

E.sveikata sistema neleidžia laukimo eilėje esančiam žmogui pasirinkti pageidaujamą gydytoją, nes nėra sukurta ir įdiegta tokia funkcija. Galima pasirinkti paslaugą, o ne gydytoją.

Kai E.sveikata sistemoje atsiras galimybė iš laukimo eilės pacientui priskirti konkretų gydytoją, ligoninė iš karto šia galimybe pasinaudos.

Filiale „Klaipėdos ligoninė“ pacientai registruojami, kol yra talonų. Registracija vyksta kiekvieną dieną, nes sistemoje atsiranda po atostogų ar ligos grįžusių gydytojų konsultantų talonai, grįžta pacientų atšauktų vizitų laikai.

Norint nemokamai gauti gydytojo specialisto konsultaciją Klaipėdos universiteto ligoninėje visais atvejais, išskyrus dermatovenerelogą, būtinas šeimos gydytojo siuntimas. Siuntimas galioja 180 dienų. Neturint šeimos gydytojo siuntimo yra mokamos.

Konsultacijai pas gydytoją prašome atvykti mažiausiai pusvalandžiu anksčiau ir pirmiausia kreiptis į  Ambulatorinių konsultacijų skyriaus registratūrą. Užpildžius reikiamus dokumentus, registratūros darbuotojas nukreips Jus į konkretų gydytojo kabinetą.

Atvykus gydytojo specialisto konsultacijai, būtina turėti:

  • asmens tapatybės dokumentą (tinka pasas, asmens tapatybės kortelė, leidimas laikinai (nuolat) gyventi Lietuvoje, vairuotojo pažymėjimas);
  • siuntimą, jei jis nėra elektroninis;
  • rekomenduojama turėti ankstesnių tyrimų duomenis (pagal galimybes): tyrimus iš šeimos gydytojo, išrašus iš ligos istorijų kitose gydymo įstaigose arba rentgeno nuotraukas – tai suteiks daugiau informacijos gydytojams ir bus galima palyginti ankstesnių tyrimų rezultatus.

Įprastai medicininis išrašas patalpinamas E. Sveikata sistemoje. Tai po konultacijos gali užtukti iki trijų dienų. Jei sistemoje išrašo nerandate arba jums reikalingi tyrimų rezultatai (CD formatu), kita informacija, reikėtų kreiptis į Klaipėdos universiteto ligoninės administraciją. Parašykite prašymą ir siųskite el. paštu kulig@kulig.lt

Prašyme nurodykite, kokios informacijos pageidaujate, savo vardą, pavardę, asmens kodą. Prašymas turi būti pasirašytas. Laiške  prisekite savo asmens dokumento kopiją. Ligoninės administracija, gavusi prašymą, susisieks su jumis ir suteiks informaciją.

Skubi neatidėliotina pagalba Klaipėdos universiteto ligoninėje teikiama nemokamai.

Už planinę pagalbą nedraustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams ir /arba neturintiems siuntimo, gali tekti susimokėti.

Mokamų paslaugų teikimo tvarką Klaipėdos universiteto ligoninėje rasite čia.

Mokamų paslaugų kainyną galite rasti čia.

Visa informacija apie paciento buvimą ligoninėje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą laikoma konfidencialia net ir po paciento mirties.

Konfidenciali informacija gali būti suteikiama kitiems asmenims tik turint rašytinį paciento sutikimą, kuriame yra nurodyta tokios informacijos suteikimo pagrindas ir naudojimo tikslai, išskyrus atvejus, kai pacientas medicinos dokumentuose yra pasirašytinai nurodęs, koks konkretus asmuo turi teisę gauti tokią informaciją, taip pat tokios informacijos teikimo mastą ir terminus. Pacientas turi teisę nurodyti asmenis, kuriems konfidenciali informacija negali būti teikiama. Asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems gydant ar slaugant pacientą, atliekantiems paciento sveikatos ekspertizę, be paciento sutikimo konfidenciali informacija gali būti suteikta tais atvejais ir tiek, kiek tai būtina paciento interesams apsaugoti. Be paciento sutikimo teisės aktų nustatyta tvarka konfidenciali informacija gali būti suteikta valstybės institucijoms, kurioms Lietuvos Respublikos įstatymai suteikia teisę gauti konfidencialią informaciją apie pacientą prieš jo valią. Kai pacientas yra praradęs sąmonę ir nėra jo sutikimo konfidenciali informacija gali būti suteikiama paciento atstovui, sutuoktiniui (partneriui), tėvams ( įtėviams) ar pilnamečiams vaikams tik tais atvejais ir tiek, kiek tai būtina paciento interesams apsaugoti. Todėl prieš teikiant informaciją reikalinga išsiaiškinti – ar pacientas yra davęs sutikimą ir koks sutikimo turinys.

Gimdyvei vykstant į ligoninę būtina pasiimti asmens dokumentus, nėščiosios kortelę.

Gimdymo skyriuje gimdyvei gali prireikti:

  • Šlepečių, kojinaičių, rankšluosčio, tualetinio popieriaus ar vienkartinių servetėlių, didesnių paketų. Rekomenduojama į Gimdymo skyrių neimti chalato ir naktinių, nes gimdymo metu jie dažnai susitepa.
  • Patariama įsidėti vandens, galima mineralinio, lengvų užkandžių.
  • Naujagimiui reikia kepurytės, šiltų (geriausiai vilnonių) kojinaičių, sauskelnių ir drėgnų servetėlių, šliaužtinių ir smėlinuko.

Pogimdyviniam skyriuje gimdyvei gali prireikti:

  • Higienos priemonių, rankšluosčių (didesnio ir mažesnio rankoms).
  • Chalato, naktinių marškinių, liemenėlės maitinančioms, kelnaičių, paketų kojinyčių.
  • Naujagimiui reikia sauskelnių, drėgnų servetėlių, kepuryčių (2-3vnt.), apatinių marškinėlių (3vnt.), šliaužtinukų (3vnt.), vilnonių kojinaičių. Nepamirškite pasiruošti rūbelių, kuriais aprengtą naujagimį vešitės namo.

Savo padėkas ar pastebėjimus galite pateikti čia.

Taip pat galite siųsti el. paštu pacientu.gerove@kulig.lt

Taip pat padėkas ar pastebėjimus galite palikti ligoninėje esančiose atsiliepimų knygose (teirautis skyrių administracijos).

Dėkojame už Jūsų nuomonę. Ji padeda mums tobulėti.

Pereinamuoju laikotarpiu iki 2024 metų rugsėjo 10 d.  sujungtos ligoninės veikia kaip Klaipėdos universiteto ligoninės filialai.

Ligoninės filialuose pacientams kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos įprasta tvarka. Dirba visi ligoninių Priėmimo-skubios pagalbos skyriai, vyksta registracija pas specialistus ir teikiamos konsultacijos.