Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ Vaikų infekcinių ligų skyriaus komanda grįžo į priešpandeminį darbo ritmą. Čia visą parą, įprasta iki pandemijos apimti, teikiama medicininė pagalba vaikams iki 18 metų.
„Užsitęsusi pandemija ir poreikis skyriuje gydyti koronavirusu sergančius pacientus lėmė, kad ilgą laiką galėjome priimti mažiau kitomis infekcinėmis ligomis sergančių vaikų. Džiaugiamės, kad, uždarius Covid-19 skyrių, galime didinti mažųjų pacientų skaičių. Tai ypač svarbu vasarą, kuomet į pajūrį atvyksta daug žmonių ir gausėja vaikų, sergančių įvairiomis infekcijomis, srautas“, – sakė Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Dalia Bračkienė.
Medikė pastebėjo, kad šiltuoju metų laiku vaikams dažniausiai pasireiškia bakterinės žarnyno infekcijos, kamuoja vėmimas, viduriavimas ar užklumpa vadinamojo „vasaros gripo“ simptomai.
D. Bračkienė priminė, kad skyriuje tiriami ir gydomi vaikai, sergantys infekcinėmis-virusinėmis ir bakterinėmis kvėpavimo organų (tonzilitais, pneumonijomis), žarnyno (salmonelioze, kampilobakterioze, rotovirusine infekcija), centrinės nervų sistemos (virusiniais ir bakteriniais meningitais), beriamomis (vėjaraupiais, skarlatina), erkių pernešamomis (Laimo liga, erkiniu encefalitu) ir kitomis ligomis.
Skyriuje teikiama ir stebėjimo paslauga, trunkanti iki 24 valandų. Per tą laiką gydytojas turi galimybę įvertinti paciento būklę, nuspręsti, kaip toliau gydyti – hospitalizuoti, nukreipti į kitą gydymo įstaigą ar išleisti į namus.
Svarbu tai, kad pacientai, patekę į daugiaprofilinę Klaipėdos universiteto ligoninę, labai greitai sužino ligos diagnozę ir gauna gydymą.
„Ligų diagnostikai ir diferencinei diagnostikai taikomi modernūs bakteriologiniai, virusologiniai ir imunologiniai tyrimo metodai, visą parą atliekami klinikiniai ir biocheminiai tyrimai. Prireikus pacientus visą parą konsultuoja kitų specialybių gydytojai. Skyriuje pradėtą gydymą pageidaujantys gali pratęsti ambulatoriškai, pas juos gydžiusį mediką“, – dėstė skyriaus vedėja.
Skyriuje yra palatų-boksų, pritaikytų gydyti ligonius, juos maksimaliai izoliavus. Per metus įprastai skyriuje gydoma apie 1800 ligonių.
Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba