Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus gydytojas, intervencinis kardiologas Andrej Pileckij dalyvavo Rygoje vykusiame tarptautiniame Intervencinės kardiologijos ir širdies chirurgijos kongrese „BALTIC SUMMER“.

Specialistas renginyje pristatė Jūrininkų ligoninės pasiekimus intervencinėje kardiologijoje bei sėkmingai įsisavintas ir taikomas naujausias technologijas.

A.Pileckij kongrese dalijosi, kad Jūrininkų ligoninėje jau šešerius metus atliekamos lėtinių okliuzijų – seniai užakusių širdies kraujagyslių – atvėrimo procedūros. Jos pagerina gyvenimo kokybę, o kai kuriems pacientams pakeičia sudėtingas širdies operacijas ar bent jau atitolina jų būtinybę.

Gydytojo teigimu, Klaipėdos universiteto ligoninėje atliekamos lėtinių okliuzijų procedūros atskleidžia technologijų proveržį medicinoje.

„Čia itin didelis dėmesys tenka naujausioms technologijoms ir gydytojo profesionalumui. Taikome skirtignas nuo įprastų stentavimo procedūrų priemones bei metodikas. Intervencinių kardiologų tikslas yra į pažeistą kraujagyslės dalį įvesti stentą – labai ploną (apie 0,08 mm storio) metalo lydinio tinkluotos struktūros vamzdelį, palaikantį širdies kraujagyslės struktūrą. Tai tampa tikru iššūkiu, kai kraujagyslė būna užakusi arba stipriai susiaurėjusi“, – sakė specialistas.

Intervencinis kardiologas atkreipė dėmesį, kad jei dėl užakusios kraujagyslės probleminės vietos negalima pasiekti įprastu būdu, tai yra pagal kraujo tėkmės kryptį, panaudojami aplinkiniai takai.

„Neretai per kirkšnies kraujagyslę nueinama iki širdies sveikos vainikinės kraujagyslės, per iš jos susidariusį kapiliarų tinklą patenkame į lėtinę okliuziją ir praėjus pažeistą segmentą išeiname per dešinės rankos riešo arteriją. Per tą vientisą kelią, kurį mums užtikrina vielutės, galime atlikti įvairias reikalingas manipuliacijas”, – aiškino A. Pileckij.

Dalindamasis įspūdžiais iš kongreso, medikas pastebėjo, kad tokie renginiai – puiki galimybė su kolegomis iš kitų šalių aptarti naujoves ir tendencijas kardiologijoje, apsikeisti patirtimi bei įžvalgomis.

Kasmetiniame kongrese dalyvavo ir pranešimus skaitė širdies chirurgai, intervenciniai kardiologai, bendrosios praktikos gydytojai ir slaugytojos ne tik iš Baltijos šalių. Renginyje sulaukta svečių ir pranešėjų iš Vokietijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Australijos. Šieme renginyje dalyviai akcentavo technologijų ir specialistų paruošimo svarbą bei dalijosi ateities perspektyvomis.

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnybos informacija