Klaipėdos universiteto ligoninės Endokrinologijos skyriaus vedėjas Arūnas Pangonis ir gydytoja endokrinologė Marta Poškienė naujausių žinių sėmesi didžiausiame Europoje ir viename didžiausių cukriniam diabetui skirtų kasmetinių renginių pasaulyje – Europos diabeto studijų asociacijos (EASD) kongrese, vykusiame Vokietijoje.

Šiame kongrese kasmet pristatomi naujausių tyrimų rezultatai, paskelbiamos naujos gairės ir pristatomos moderniausios technologinės naujovės.

Renginyje dalyvavo apie 10 tūkst. gydytojų, slaugytojų, mokslininkų, padedančių cukriniu diabetu sergantiems pacientams ar atliekančių mokslinius tyrimus šioje srityje.

„Daugiausiai dėmesio tradiciškai buvo skirta naujos kartos cukrinio diabeto gydymo preparatams,pateikti naujausi tyrimų duomenys, nagrinėti nauji veikimo mechanizmai. Viena iš kongreso pagrindinių temų – nutukimas. Kongrese paskelbti tyrimai apie šios ligos patogenezę, pasekmes, jau naudojamų ir galimų naujų gydymo būdų privalumus ir trūkumus. Ypač įdomu buvo išgirsti užsienio kolegų patirtis organizuojant nutukusių pacientų ištyrimą ir gydymą, pasisėmėme idėjų, kurias būtų galima pritaikyti ir Klaipėdos universiteto ligoninėje“, – sakė A. Pangonis.

Pasak specialistų, lektoriai dalijosi naudinga informacija apie naujausius insulino preparatus, o pranešimų sesijoje, skirtoje kasos ląstelių persodinimui ir implantavimui, specialių konteinerių pagalba jie susipažino su tuo, kas ateityje leis išgydyti pirmo tipo cukrinį diabetą.

„Kasdieniniame savo darbe dažnai sprendžiame pirmo tipo tipo cukriniu diabetu sergančiųjų gydymo taktikos klausimus, todėl naujausia informacija apie technologines galimybes itin aktuali tiek gydytojams, tiek pacientams. Galime pasidžiaugti, kad Klaipėdos universiteto ligoninėje cukriniu diabetu sergantiems pacientams galime skirti praktiškai visus naujos kartos medikamentus – tiek insulinus, tiek kitus leidžiamus ir geriamus preparatus, o mūsų gydymo algoritmai nedaug skiriasi nuo tarptautinių rekomendacijų. Žinoma, labai norėtųsi tikėtis, kad netolimoje ateityje galėsime skirti ir pačius naujausius medikamentus, kurių tyrimų rezultatus išgirdome ir pamatėme Hamburge“, – kalbėjo A. Pangonis.

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba