Pirmąją veiklos savaitę Klaipėdos universiteto ligoninė sulaukė svečių. Penktadienį čia lankėsi ir su  ligoninės vadovais bei darbuotojais susitiko Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė, Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Svečiai Klaipėdos universiteto ligoninės bendruomenę  – buvusios Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Palangos reabilitacijos ligoninės darbuotojus – pakvietė atviram pokalbiui.

Išsamiai aptarti darbuotojams aktualūs klausimai, išklausyti jų pastebėjimai, pasiūlymai bei įžvalgos. Pasidžiaugta, kad visus vienija bendras tikslas – kad trijų įstaigų į vieną integracija ne tik teoriškai, bet ir praktiškai būtų sklandi, efektyvi bei atverianti naujas galimybes tiek gydytojams, slaugytojoms, mokslininkams ir svarbiausia – pacientams.

Svečiai dar kartą akcentavo,  kad Klaipėdos universiteto ligoninė tapo trečiuoju stipriu, universiteto lygmens medicinos centru šalyje ir didžiausia pagal veiklos apimtis daugiaprofiline asmens sveikatos priežiūros įstaiga Vakarų Lietuvos regione.

Ligoninės dalininkai – valstybė, kuriai atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija ir Klaipėdos universitetas – ligoninės bendruomenei žadėjo visokeriopą pagalbą, linkėjo kantrybės, darnos ir bendrystės.

„Daug metų turėjome viltį, kad Klaipėdoje atsirastų trečias universiteto centras Lietuvoje ir didelių pastangų dėka, šiandien matome įvykusi faktą – teisiškai sujungtą Klaipėdos universiteto ligoninę. Visgi, tai yra tik pradžia, nes laukia dar ilgas procesas, įstaigos integracija. Šiuo metu paskirtas laikinasis vadovas, jau paskelbtas konkursas nuolatinio vadovo pareigoms užimti.  Noriu palinkėti darnaus darbo, turime vieni kitiems padėti, kaip elgiasi kiekvienas darnus kolektyvas, ir tapti labai rimta įstaiga Lietuvos sveikatos padangėje. Tiesa, esate rekordininkai! Per pusę metų visų bendru darbu efektyviai sujungėme tris pajūrio gydymo įstaigas“, –  susitikimą pradėjo LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas A. Matulas ir linkėjo toliau tvirtai ir sėkmingai žengti septynmyliais žingsniais integracijos procese.

Darbuotojai domėjosi darbo užmokesčio sistema bei numatomomis investicijomis į ligoninę, išsakyti pastebėjimai dėl ne visada gerai veikiančių elektroninių paslaugų, atkreiptas dėmesys į puikias rezidentų rengimo bazes Klaipėdos universiteto ligoninėje, tačiau per menką šių galimybių išnaudojimą.

Laikinasis Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga  patikino, kad  bus taikoma palankiausia darbo užmokesčio sistema iš galiojusių trijose įstaigose iki reorganizacijos ir  bus siekiama, kad darbo užmokestis ne mažėtų, o tik didėtų. „Tikimės, kad per tris mėnesius bus patvirtintas darbo užmokesčio sistemos projektas. Į šį procesą  įsitrauks Gydytojų, Slaugytojų, Darbo tarybos nariai ir dalininkai – Sveikatos apsaugos ministerija bei Klaipėdos universitetas“, – sakė J. Sąlyga.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas  pažymėjo, kad žengtas istorinis žingsis – Klaipėdos universiteto ligoninės įkūrimas – stipriausio kompetencijos centro Klaipėdos regione kūrimas, taip pat apjungiantis mediciną, mokslą ir studijas, kuriant inovacijas sveikatos sistemoje.

Viceministrės D. Jankauskienės teigimu, į naująją ligoninę numatytos investicijos. Pirmiausiai ketinama investuoti į skubios pagalbos ir infekcinių ligų padalinių vystymą. Infekcinių ligų klasteriui Klaipėdoje suplanuota skirti apie 16 mln. eurų, lėšų bus skirta ir skubios pagalbos paslaugoms gerinti.

D. Jankauskienė pabrėžė organizacinės kultūros svarbą ir įstaigos vadovus ragino kviesti darbuotojus išsakyti nuomones, pozicijas ir įsitraukti į procesus: „Rekomenduoju viską daryti bendrai, nuosaikiai, lėtai, apgalvotai ir pasitarus. Jeigu yra klausimų – drąsiai juos kelkite. Aš garantuoju visapusišką pagalbą, o dabar reikia galvoti jau apie strateginius planus”, – nedelsti ragino viceministrė.

 

KU ligoninės Komunikacijos tarnyba