Klaipėdos universiteto ligoninė siekia užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su regiono sveikatos priežiūros įstaigomis. Ligoninės l.e.p. direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga į nuotolinį posėdį pakvietė šių organizacijų vadovus.
Susitikime regiono ligoninių atstovai išsakė problemas, iššūkius, su kuriais susiduria bei pasidalino pasiūlymais, įžvalgomis, kaip dar labiau gerinti įstaigų bendradarbiavimą. Kolegiškai ieškota konstruktyvių sprendimo būdų, kuriuose reikšmingiausias svertas – pacientų gerovė.
Posėdyje įstaigų vadovai tarėsi, kaip reikėtų tobulinti pacientų srautų valdymą bei organizuoti tikslingą jų pervežimą iš vienos ligoninės į kitą.
„Norime susipažinti su problemomis, kad galėtume jas spręsti. Pokyčių etape ypač svarbus tarpusavio bendradarbiavimas ir komunikacija. Pastebime, kad šiuo metu pasitaiko atvejų, kuomet pacientai netikslingai vežiojami iš vienos ligoninės į kitą. Turėtume taikyti praktikoje vienodus standartus, kuriais remiantis draugiškai nutartume, kurioje įstaigoje pacientui būtų suteikta reikalinga pagalba“, – kalbėjo Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ l.e.p. direktorius prof. Saulius Raugelė.
Klaipėdos universiteto ligoninės atstovai kolegoms iš regiono gydymo įstaigų pasiūlė, kaip pacientų transportavimo kelią padaryti aiškesnį.
„Prieš pacientą pervežant į Klaipėdos universiteto ligoninę, raginame susisiekti ir pasikonsultuoti su mūsų įstaigoje budinčiais įvairių sričių gydytojais. Sudarėme specialistų sąrašą su kontaktais. Jie bet kuriuo metu kolegas iš kitų ligoninių telefonu maloniai pakonsultuos, pagal pateiktus duomenis įvertins paciento būklę, poreikį ir galimybes, asmenį pervežti į Klaipėdos universiteto ligoninę. Šios konsultacijos padėtų išvengti nesusikalbėjimų“, – sakė filialo „Klaipėdos ligoninė“ l.e.p. direktorius.
Posėdyje taip pat aptarta, kad ateityje Klaipėdos regiono gydymo įstaigose būtų naudinga įdiegti telemedicinos paslaugą. Taip kolegos tarpusavyje dėl pacientų pervežimo galėtų bendrauti dar efektyviau.
Susitikime Klaipėdos universiteto ligoninės atstovai taip pat pristatė Intensyvios terapijos klasterio steigimo ir vykdomo gaires. Ligoninė yra įstaiga, organizuojanti intensyvios terapijos paslaugas Klaipėdos ir Tauragės apskrityse.
„Kai tarpusavyje komunikuojame apie problemas, su kuriomis susiduriame, dalinamės lūkesčiais ar pasiūlymais – visi drauge galime pasiekti efektyvesnius rezultatus gerinant sveikatos priežiūros paslaugų teikimą regione. Tikimės sklandaus visų Klaipėdos regiono gydymo įstaigų bendradarbiavimo ir nuotolinius susitikmus planuojame organizuoti kiekvieną mėnesį“ – posėdyje reziumavo prof. J. Sąlyga.
Freepik nuotr.
Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnybos inf.