Klaipėdos universiteto ligoninės filialuose besigydantiems pacientams – puikios žinios. Nuo šiol, einat konsultuotis iš vieno filialo į kitą, jiems nebereikės neštis į laikmenas įrašytų radiologinių tyrimų vaizdų. Gydytojai juos matys bendroje sistemoje.
„Sukūrus Klaipėdos universiteto ligoninę, jos filialų „Jūrininkų ligoninė” ir „Klaipėdos ligoninė” radiologinių vaizdų archyvavimo, perdavimo ir peržiūros sistemos funkcionavo kaip atskiri vienetai. Natūralu, kad anksčiau buvo dvi atskiros ligoninės, kuriose veikė atskiros sistemos. Todėl norint peržiūrėti radiologinius tyrimus, atliktus kitame filiale, teko vaizdus įrašinėti į kompaktinius diskus ar USB atmintines, juos nešti kolegoms į kitą pastatą”, – pasakojo gydytojas radiologas, l.e.p. filialo „Jūrininkų ligoninė” Diagnostinės medicinos klinikos vadovas Mindaugas Stražinskas.
Tai nebuvo patogu nei pacientams, nei medikams.
Jungiant atskirai veikusias informacines sistemas į vieną ligoninės informacinių technologijų specialistams kilo nemažai iššūkių, tačiau pirmieji rezultatai jau apčiuopiami.
„Žengiami pirmi žingsniai realių ligoninės susijungimo pokyčių link. Šiuo metu jau matome abiejuose filialuose atliktų radiologinių tyrimų vaizdus, kas be abejo palengvina darbą visiems radiologams – abiejų filialų radiologinių vaizdų archyvavimo, perdavimo ir peržiūros sistemos susijungė”, – džiaugėsi filialo „Klaipėdos ligoninė” gydytoja radiologė Loreta Stončienė. Pasak radiologės, nuo šiol Klaipėdos ligoninės gydytojai radiologai galės dirbti bei vertinti atliktų tyrimų vaizdus ir teleradiologijos būdu. Tai yra labai svarbu, ypač trūkstant radiologų – kolegos prie Klaipėdos universiteto ligoninės komandos gali prisijunti iš bet kurio šalies miesto.
Jūrininkų ligoninės medikai šia galimybe naudojosi jau seniai, nuotoliniu būdu vertindavo skubius radiologinius tyrimus atliktus Klaipėdoje budėjimų metu, o taip pat tokiu būdu vertino ir Palangoje bei Švėkšnoje esančiuose padaliniuose atliktus tyrimus.
Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba