Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ vadovai, gydytojai kardiologai ir Ambulatorinių konsultacijų skyriaus darbuotojai analizavo susidariusią situaciją dėl pacientų antplūdžio pas šios įstaigos kardiologus, ieškojo galimybių padėti pacientams sklandžiau registruotis ir patekti pas medikus.

Buvo nutarta keisti galiojusią registracijos tvarką ir nuo vasario 1 d. pas gydytojus kardiologus registruoti ne kartą per mėnesį, o kiekvieną dieną. Pas kardiologus bus registruojami tik siuntimą turintys pacientai.

Bus įrengtos dvi papildomos telefono linijos, kad pacientai lengviau galėtų prisiskambinti į registratūrą. Savo galimybių ribose gydytojai kardiologai padidins konsultacijų skaičių.

Ligoninėje dirba 28 kardiologai, iš kurių 4 kaip elektrofiziologai konsultuoja dėl elektrostimuliatorių ir juos implantuoja bei intervenciniu būdu gydo širdies ritmo sutrikimus. Dar 4 kardiologai konsultuoja ir dirba Širdies nepakankamumo kabinete.

Kiti 20 kardiologų dirba I, II kardiologijos, Širdies ritmo sutrikimo, Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriuje, jo dienos stacionare. Šie medikai intervenciniu būdu tiria ir plečia užsikimšusias kraujagysles, implantuoja vožtuvus, atlieka echoskopijas bei kitus tyrimus, analizuoja skyriuose gydomų pacientų sveikatos būklę, skiria gydymą pildo dokumentus. Greta visų darbų skiria laiko pacientų konsultavimui Ambulatorinių konsultacijų skyriuje.

Nuolatos Ambulatorinių konsultacijų skyriuje šiuo metu dirbo tik viena kardiologė, kai nuo sausio dvi išėjo į užtarnautą poilsį. Todėl ligoninė šiuo metu ieško ir į darbą priimtų daugiau gydytojų kardiologų, kurie dirbtų tik Ambulatorinių konsultacijų skyriuje.

Ligoninės vadovai ir medikai daro viską, kas nuo jų priklauso, tačiau jie negali pakeisti įsisenėjusių sveikatos sistemos problemų ir pacientų įpročių. Viena problemų – E.Sveikata sistemoje kol kas nėra galimybės žmogui pačiam užsiregistruoti į laukimo eilę, kai nebelieka talonų. Kita problema, kaip pastebi kardiologai, maždaug pusei besikreipiančių pacientų specializuotos kardiologo pagalbos nereikia.

FAKTAI

  • Sausio 31 d. pas gydytojus kardiologus buvo išdalinti 360 talonų. Į laukimo eilę užregistruota 930 pacientų.
  • Klaipėdos universiteto ligoninės filialas „Jūrininkų ligoninė” ne vieninteliai mieste ir Vakarų Lietuvos regione teikia kardiologines paslaugas.
  • Pacientams skubi, neatidėliotina kardiologinė pagalba teikiama kasdien 24 val. per parą.

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnybos inf.