Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) filialo „Jūrininkų ligoninė“ kardiologai nuo vasario pacientus tikrina pagal Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą. Pasak medikų, per pirmąjį mėnesį 13 proc. patikrintų pacientų įtariama išeminė širdies liga. Jiems visa reikalinga pagalba – nuo detalaus  ištyrimo iki skirto gydymo, suteikiama Klaipėdos universiteto ligoninėje.

„Širdies ir kraujagyslių prevencinė programa mums tapo įrankiu laiku aptikti sveikatai pavojingas rizikas, jas suvaldyti, taip pat užkirsti kelią galimoms komplikacijoms, insultui, miokardui infarktui. Nuo šiol dirbame ne tik su širdies ligų pasekmėmis, tačiau ir ankstyvomis jų stadijomis bei prevencija. Pacientams, kuriems įtariame širdies ir kraujagyslių ligą, atliekame detalius instrumentinius tyrimus ir suteikiame šiuolaikinius standartus atitinkančią, kvalifikuotą pagalbą vienoje vietoje – Klaipėdos universiteto ligoninėje”, – sako KUL gydytojas kardiologas Paulius Orda.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad širdies ligos vystosi pamažu ir nejučia, todėl gydytojai pataria tikrintis sveikatą, kol nekamuoja skausmai.

„Įsitikinimas „kai susirgsiu, tada ir gydysiuos“ – ydingas. Pastebime, kad dažnas žmogus nežino, kad turi aukštą kraujospūdį ar padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje. Jis jaučiasi sveikas, bet jo organizme jau vyksta procesai, kurie veda ligos link”, – nenuspėjamą ligos pradžią apibūdino gydytojas.

Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, išlieka pagrindine mirties priežastimi. Mirtingumas nuo išeminės širdies ligos mūsų šalyje yra didžiausias ES ir net keturis kartus viršija ES vidurkį.


Nuo ko pradėti?

Primename, kad Lietuvoje veikianti Širdies ir kraujagyslių prevencinė programa yra skirta vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų (imtinai). Šios programos pradžia – šeimos gydytojų kabinetuose. Jie įvertina pacientų riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ir esant poreikiui detaliam ištyrimui nukreipia pas gydytoją kardiologą.

Pacientas, turėdamas šeimos gydytojo siuntimą išsamiai kardiologo patikrai pagal Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą, gali užsiregistruoti pats, tik šiai programai skirtu telefono numeriu (8-46) 241428.
Registracija vyksta  kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 15 val.
Paskambinus nurodytu telefonu bus suteikta išsami informacija apie numatomą paciento ištyrimą ir jo laiką.

Klaipėdos universiteto ligoninėje pagal programą gydytojas kardiologas atlieka elektrokardiogramą, širdies ir kaklo kraujagyslių echoskopiją, kulkšnies-žąsto indekso pulsinės bangos matavimus, įvertina laboratorinius tyrimus.

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba