Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) žingsnis po žingsnio žengia permainų keliu ir įgyvendina struktūrinius pokyčius, kurie lems kokybiškesnes ir pacientams labiau prieinamas gydymo paslaugas.

Pirmajame etape tikslingai telkiamos skubios pagalbos, neurologijos, vidaus ligų skyrių medikų komandos, perorganizuota chirurginė pagalba. Dėl to keitėsi skubios pagalbos teikimo tvarka.

Nuo liepos 1 d. filiale Jūrininkų ligoninė pertvarkomas Abdominalinės ir endoskopinės chirurgijos  skyrius. Nuo šiol čia bus teikiamos tik planinės dienos chirurgijos paslaugos. Visa skubi chirurginė pagalba koncentruojama filiale Klaipėdos ligoninė. Nuo šiol visas ūminių chirurginių pacientų srautas bus nukreipiamas į Klaipėdos ligoninę.

Jūrininkų ligoninėje nuo šiol koncentruojama visa neurologinė pagalba – čia persikelia Nervų ligų skyrius iš Klaipėdos ligoninės.

Jūrininkų ligoninės Diagnostikos skyriuje dirbę vidaus ligų specialistai keliasi į Klaipėdos ligoninę, kur koncentruojami vidaus ligų skyriai.

Kaip jau buvome informavę anksčiau, Jūrininkų ligoninėje nebelieka skubios pagalbos dienos, tačiau čia, kaip ir iki šiol, kasdien ištisą parą neatidėliotina pagalba bus teikiama miokardo infarkto ir ūminio insulto klasterių pacientams, žmonėms, patyrusiems širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimą.

Kitų sveikatos būklių pacientams skubi pagalba bus teikiama centriniame KUL skubios pagalbos skyriuje Klaipėdos ligoninės filiale.

Pasak KUL generalinio direktoriaus l.e.p. pavaduotojo medicinai ir slaugai dr. Gintauto Virkečio, šios permainos susijusios su besidubliuojančių skyrių pertvarka. Jos užtikrins tikslingą pacientų srautų paskirstymą, leis optimizuoti paslaugas, trumpins paciento kelią ligoninėje.

Visi anksčiau išvardinti pokyčiai susiję tik su KUL darbo organizavimu. Skubios pagalbos organizavimas mieste nesikeičia. Klaipėdoje skubi pagalba pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais teikiama centriniame KUL skubios pagalbos skyriuje, antradieniais ir šeštadieniais –  Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Išskirtinai ketvirtadieniais pastarojoje teikiama ir skubi traumatologijos pagalba.

KUL Komunikacijos tarnyba

Freepik nuotr.