Pasaulyje širdies nepakankamumas įgauna pandemijos mastą: serga apie 26 mln. žmonių, Lietuvoje – apie 100 tūkst. Siekdami  informuoti gyventojus apie šios ligos simptomus ir padėti laiku juos atpažinti bei suteikti žinių, kaip gyventi susirgus, Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ medikai kviečia visuomenę į atvirą paskaitą „Širdies nepakankamumas: kas, kodėl ir kaip?“ Paskaita vyks antradienį (gegužės 9 d.) 13 val. Klaipėdos universiteto didžiojoje auditorijoje  PC „Studlendas“.

Su visais besidominčiais bendraus ir į aktualius klausimus atsakys  gydytojai kardiologai, slaugytojos, būsimieji medikai. Jie ves praktinius pirmosios pagalbos užsiėmimus „Sustojo širdis – išmok gaivinti“.

Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ Širdies aritmijų skyriaus vedėjos, gydytojos kardiologės Romos Kavaliauskienės teigimu, širdies nepakankamumas gresia vienam iš penkių žmonių, peržengusių keturiasdešimtmetį. Tai liga, kuomet nusilpęs širdies raumuo negali aprūpinti organizmo pakankamu deguonies ir kraujo kiekiu.

„Dėl to blogėja pačios širdies ir vidaus organų veikla. Dusulys, kulkšnių tinimas, oro trūkumas, nuovargis – pradžioje jaučiamas judant, o vėliau ir ramybės būklėje. Esant širdies nepakankamumui, jo eiga, gydymo rezultatai labai priklauso nuo pačio susirgusio žmogaus žinių apie ligą, noro ir pastangų sau padėti“, – sako gydytoja ir atkreipia dėmesį, kad kiekvienas žmogus turėtų žinoti širdies nepakankamumo simptomus, savo rizikos faktorius, kad į gydytojus galėtų kreiptis laiku, ligai neprogresavus.

Gegužės pradžioje visoje Europoje minimos širdies nepakankamumo dienos, kurių metu organizuojami edukaciniai renginiai visuomenei.

Paskaita „Širdies nepakankamumas: kas, kodėl ir kaip?“ vyks antradienį (gegužės 9 d.) KU Aula Magna auditorijų komplekso II aukštas (PC „Studlendas”).

Praktiniai užsiėmimai „Sustojo širdis – išmok gaivinti“  –14.30 val. PC „Studlendas“ foje prie eskalatoriaus (Herkaus Manto g. 92).

Renginys NEMOKAMAS.

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba