Klaipėdos universiteto ligoninę (KUL) pasiekė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Jaunųjų gydytojų asociacijos inicijuota socialinė kampanija „Duoti ar neduoti?“. Per šalies gydymo įstaigas keliaujanti kampanija organizuota siekiant paneigti nusistovėjusius stereotipus ir atkreipti visuomenės dėmesį į skaidrumo temas sveikatos sektoriuje.

„Remiantis Lietuvos korupcijos žemėlapio duomenimis, viena labiausiai korumpuotų sričių Lietuvoje – sveikatos apsauga, taip įvardija kas antras apklaustas gyventojas. Nepaisant to, kyšius teigia davę teigia žymiai mažiau apklaustųjų. Tai rodo, jog visuomenėje yra gajūs stereotipai, kad kyšiai gali išspręsti problemas. Todėl svarbu šviesti visuomenę, jiems parodant, kad kyšiai tik sukelia nepatogią situaciją gydytojui, galbūt apsunkina patį gydymo procesą, užtraukia baudžiamąją atsakomybę, jį davusiajam – taip pat“, – sakė ligoninėje apsilankęs STT direktoriaus pavaduotojas Elanas Jablonskas.

Jis akcentavo, kad kiekvienoje įstaigoje svarbi vadovo lyderystė.

„Korupciją vadinčiau mediko ir paciento nepagarbos ženklu vienas kitam. Tai, deja, vis dar egzistuojantis praėjusių laikų reliktas, su kuriuo nei jaunoji medikų, nei pacientų karta jau nebesitaiksto. Ir tai džiugina. Tačiau stereotipų atsikratyti ir požiūrį pakeisti per vieną dieną neįmanoma. Kasdien ir nuosekliai siunčiame žinutę, kad Klaipėdos universiteto ligoninėje siekiame nulinės tolerancijos korupcijai. Mūsų ligoninėje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik pacientų gydymo kokybei, profesiniams medikų poreikiams, bet ir korupcijos prevencijai. Vienos svarbiausių Klaipėdos universiteto ligoninės vertybių – atvira bendravimo kultūra, pagarba ir orumas. Siekiame, kad pas mus visi pacientai būtų lygus ir visiems laiku būtų suteikta vienodai kokybiška reikalinga pagalba“, – sakė KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Ten, kur sprendžiami su žmogaus sveikata susiję klausimai, kyšininkavimas, nesąžiningumas ir neetiškas elgesys tampa itin jautria tema.

„Socialinėje kampanijoje pacientai ir gydytojai kviečiami geriau vieni kitus suprasti ir kartu stiprinti sąžiningumą sveikatos apsaugos sektoriuje“, – sakė susitikime su KUL atstovais dalyvavusios Jaunųjų gydytojų asociacijos atstovė, kampanijos ambasadorė Julija Tumosaitė.

Visuomenės švietimo svarbą akcentavo ir STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Laura Strukaitytė.

O mes primename, kad KUL geriausia padėka medikui – jūsų šypsena ir geras žodis.

„Galiu drąsiai teigti, kad medicinos darbuotojui, kad ir kuo jis dirbtų – gydytoju, slaugytoju ar jo padėjėju – paciento ar jų artimųjų šypsena ir geras žodis yra pati geriausia padėka“, – sako ligoninės vadovas A.Šimaitis.

Kviečiame padėkas išsakyti žodžiu, arba raštu ligoninėje esančiose Padėkų knygose, parašant elektroninį laišką adresu pacientugerove@kulig.lt arba KUL socialinės paskyros Facebook Messenger programėlėje.

Padėkas KUL medikams galite skaityti čia: https://www.kulig.lt/pacientu-padekos/

KUL Komunikacijos tarnyba