Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai pirmąkart atliko endoskopinę operaciją, kurios metu navikas pašalintas radikaliai per visą skrandžio sieną.

Retą operaciją atlikęs KUL filialo „Jūrininkų ligoninė“ gydytojas chirurgas dr. Olegas Deduchovas aiškino, kad skrandžio sieną sudaro gleivinė, pogleivis, raumuo ir seroza.

„Įprastai operuojant navikus atliekama tik gleivinės ir pogleivio sluoksnio rezekcija. Šios  endoskopinės operacijos metu pašalinti visi 4 sluoksniai su navikiniu audiniu. Visa tai atlikta pro burną, be pjūvių pilve“, – sakė medikas.

Pasak specialisto, šis modernus metodas individualiam paciento atvejui buvo geriausias sprendimas.

„Vyras turi nemažai gretutinių ligų, jį kamuoja nutukimas, tad endoskopinė skrandžio operacija buvo saugiausias ir efektyviausias būdas. Galėjome šalinti naviką per visą skrandžio sieną, nes pacientui buvo diagnozuotas ankstyvas skrandžio vėžys, o pats navikas nebuvo išplitęs ir nesiekė 2 centimetrų“, – būtinas sąlygas tokiai procedūrai vardijo O. Deduchovas.

Gydytojas taip pat atkreipė dėmesį, kad ši operacija išskirtinė ir pooperaciniu laikotarpiu: pacientai greičiau sveiksta ir jau po 2-3 dienų gali tęsti gydymą ambulatoriškai. Vėliau jie aktyviai sekami atliekant endoskopiją ir kitus tyrimus.

Operacijai atlikti Klaipėdos universiteto ligoninės medikų komanda pasitelkė vienkartinę papildomą sistemą, kurią sumontavo ant endoskopo ir ja pašalino skrandžio naviką. Šiai procedūrai O. Deduchovas pritaikė Vokietijos Tiubingeno universiteto ligoninėje sukauptas žinias ir įgytus įgūdžius.

Esant tinkamoms medicininėms indikacijoms, tokių operacijų planuojama atlikti ne tik dėl skrandžio auglių, bet ir esant storosios žarnos navikams.