Klaipėdos universiteto ligoninė pajūryje subūrė garsiausius pasaulinio lygio pilvo chirurgus. Klaipėdoje vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Mayo klinikos dienos Lietuvoje“.
Pilvo chirurgijai dedikuotame renginyje patirtimi dalijosi ir chirurgijos aktualijas apžvelgė kelios dešimtys profesionalų. Tarp jų –geriausių pasaulio gydymo įstaigų reitinge lyderių poziciją užimančių dviejų klinikų – Mayo ir Klivlando – chirurgai. Taip pat atvyks svečiai iš Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Indijos, Irano, Ukrainos ir kitų šalių.

„Mayo klinika – pasaulinės medicinos meka. Ši gydymo įstaiga laikoma gydymo, mokslo ir mokymo įstaigos etalonu ne tik Jungtinės Amerikos Valstijoje,  bet ir visame pasaulyje. Tai pirmoji ir šiuo metu didžiausia klinika, kurioje nuo pat jos įkūrimo  klinikinis praktinis darbas buvo derinamas su moksliniais tyrimais bei medicinos mokymu. Čia atlikti darbai, įdiegtos naujos metodikos, nauji chirurginio ir kombinuoto gydymo būdai – įspūdingi.Daugeliu atveju būtent jie yra tų metodų, kuriuos šiandien universaliai pripažįstame, atradėjai. Didžiulė garbė, galėjome imtis lyderystės „Mayo klinikos dienas” rengti Klaipėdoje”, – sako KUL  Pilvo ir krūtinės chirurgijos klinikos vadovas prof. N. E. Samalavičius.

„KUL chirurgų komanda yra viena iš lyderių Baltijos šalyse. Nuoširdžiai dėkoju kolegoms, konferencijos iniciatoriui prof. Narimantui Evaldui Samalavičiui už nuolatinį tobulėjimą, pastangas diegiant naujoves, aktyviai dalyvaujant ir organizuojant tarptautines aukščiausio lygio profesine konferencijas. Dalintis patirtmi bei mokytis – būtina. Neabejoju, kad Mayo dienos – neeilinė galimybė tai daryti kartu, apjungiant skirtingų šalių patirtį ir įgūdžius”, – sveikinimo žodį tarė KUL vadovas dr. Audrius Šimaitis.

Konferencijos dalyvius pasveikino ir  Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus. „Džiugu, kad mūsų mieste vyksta tokia prestižinė tarpautinė medicinos konferencija, kurioje dalyvauja toks gausus būrys šios srities ekspertų iš viso pasaulio”, – linkėdamas produktyvaus renginio kalbėjo A. Vaitkus.

Konferencijoje daugiausia dėmesio skirta storosios žarnos vėžio gydymui.

„Mažai invazinė chirurgija, robotinė chirurgija, dirbtinio intelekto pritaikymas medicinoje, žarnyno sužalojimai karo metu– konferencijos ašis”, –renginį apžvelgė jo inciatorius KUL Pilvo ir krūtinės chirurgijos klinikos vadovas prof. Narimantas Evaldas Samalavičius.

Pasak profesoriaus, jo ir Mayo klinikos bendradarbiavimas prasidėjo prieš aštuoniolika, kai N.E. Samalavičius laimėjo prestižinį Jungtinių Amerikos Valstijų kolorektalinio vėžio chirurgų apdovanojimą. Taip gimė graži tradicija–Mayo klinikos dienas rengti Lietuvoje.

„Ilgainiui keitėsi konferencijos svečių sandara bei tematika. Kartu su šios klinikos chirurgais lektorių sąrašą papildėme specialistais iš kitų valsybių”, – sakė prof. N. E. Samalavičius.

 

KUL Komunikacijos tarnyba