Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) tiesia tarptautinio bendradarbiavimo tiltus. Užmegzta bendrystė su Singapūro nacionaline universiteto ligonine (NUH), kurios atstovai šiandien lankėsi KUL. Svečiai pristatė gerąsias praktikas, pasidalino įžvalgomis, kaip kurti verte pagrįstą sveikatos priežiūrą – kruopščiai analizuojamų duomenų dėka sukurti daugiau naudos pacientams.
„Žengti pirmieji reikšmingo bendradarbiavimo žingsniai. Singapūro nacionalinė universiteto ligoninė – viena pirmaujančiųjų savo šalyje – yra atvira bendrystei su KUL. Singapūro gydymo įstaiga yra žinoma dėl išskirtinės sveikatos priežiūros, medikų kompetencijų, modernių tyrimų ir IT technologijų bei inovacijų vystymo. Ji yra svarbi sistemos dalis, jungianti klinikines paslaugas ir mokslinę veiklą, siekianti nuolatos gerinti sveikatos priežiūrą. KUL su šia įstaiga pirmuosius ryšius užmezgė dar pavasarį, o šiandien vizito metu aptartas tolimesnis bendradarbiavimas, galimų projektų gairės ir jų nauda pacientams. Kolegų patirtis yra labai reikšminga tobulinant KUL veiklą duomenų analizės srityse“, – sakė KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.
Vizito metu NUH Ekonominės vertės vadovas prof. Diarmuid Murphy bei Pasaulinės sveikatos ir tarptautinių santykių direktorė Sharona Chang pristatė Singapūre plėtojamą sveikatos apsaugos sistemą, kuri yra grindžiama sukuriama verte.
„Vertės pagrindu grindžiami rezultatai yra galingas įrankis, svarbus visiems sveikatos priežiūros komandos nariams. Labai svarbu naudojant kuo mažiau išteklių pasiekti geriausią naudą pacientui. Ateityje šis įrankis taps vis svarbesnis, sprendžiant senėjančios populiacijos sveikatos poreikius“, – KUL ligoninės bendruomenei kalbėjo Singapūro nacionalinės universiteto ligoninės Ekonominės vertės vadovas D. Murphy.
Jo teigimu, tai yra transformuojantis, į pacientą orientuotas modelis, kuris ekonomiškai efektyviu būdu gerina pacientų sveikatos rezultatus, optimizuodamas turimus išteklius. Svarbiausias žingsnis yra suprasti tikrąsias priežiūros sąnaudas. Tai pasiekiama renkant duomenis apie paslaugas ir siekiant nustatyti, kurie procesai geriausiai tinka pacientui.
„Tokia sistema – yra viena perspektyviausių pasaulyje. Kai atskiri padaliniai, gydytojai ir visa ligoninė yra vertinama pagal tai, kokią vertę ji sukuria pacientui ir visuomenei. Tikslas – daugiau vertės, su kuo mažesnėmis išlaidomis. KUL jau kryptingai žengia šios sistemos link – ligoninėje įkurta Klinikinio valdymo tarnyba. Kiekviena ligoninės klinika, kartu su vadovybe, turės aiškiai apibrėžti rodiklius, kuriuos jie vertins. Tokie duomenys bus atrenkami ir lyginami pasauliniame kontekste. Tai neabejotinai prisidės prie efektyvesnės tiek ligoninės, tiek kiekvieno gydytojo veiklos ir tobulėjimo“, – pridūrė A. Šimaitis.
Vizito metu svečiai lankėsi ir Klaipėdos universitete (KU). Buvo aptartas trišalis bendradarbiavimas tarp KU, KUL ir NUH.
„Matome perspektyvas vystant projektus genetikos, onkologijos, akademinio mokslo srityse. Neabejoju, kad ilgainiui atrasime dar daugiau sąlyčio taškų, kurie bus naudingi tobulinant ir gerinant gydymo paslaugų kokybę KUL“, – sako A. Šimaitis.
KUL Komunikacijos tarnyba