Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) tiesia bendrystės tiltus tarp kolegų ir siūlo geriausius sprendimus aktualiausiais pacientų sveikatos priežiūros klausimais.

Šiandien KUL vadovai ir įvairių sričių klinikiniai profesionalai pakvietė į susitikimą mūsų mieste ir regione veikiančių pirminės sveikatos priežiūros centrų bei ligoninių atstovus. Kalbėtasi apie aktualiausias problemas, trikdančias sklandų įstaigų bendradarbiavimą, svarbiausias ligoninės naujienas, plečiamą paslaugų spektrą.

„Tik bendradarbiaudamos sveikatos priežiūros įstaigos gali užtikrinti, kad pacientai gaus geriausią įmanomą priežiūrą. Bendradarbiavimo būdų yra ne vienas. Mes inicijuojame susitikimus su kolegomis iš kitų įstaigų, kad galėtume pasidalinti svarbia informacija apie naujas, arba dėl kažkokių priežasčių primirštas paslaugas, tyrimo ir gydymo būdus bei pokyčius mūsų įstaigoje“, – sako KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Susitikime jis trumpai pristatė besikeičiančios ligoninės viziją. KUL Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių koordinatorius bei vieno iš jų vadovas Marius Ellikas apžvelgė laukiančius pokyčius šioje srityje.

Dėmesio bei diskusijų sulaukė Kardiologijos klinikos vadovo Ovidijaus Vaitkevičiaus ir I kardiologijos skyriaus vedėjos dr. Dalios Jarašūnienėe mintys apie planuojamus kurti „geltonuosius koridorius“ širdies ligomis sergantiems pacientams, kuriems specialisto pagalbos reikia greičiau. Pulmonologijos skyriaus vedėja Violeta Palaimienė bei Endokrinologijos skyriaus vedėjas Arūnas Pangonis pristatė skyriuje teikiamas išskirtines paslaugas, dėl kurių pacientams nereikia vykti į kitus gydymo centrus.

Onkologijos ir radioterapijos klinikos vadovė dr. Aista Plieskienė, Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas priminė apie aukščiausio lygio onkologinę pagalbą ligoninėje nuo diagnostikos iki gydymo galimybių, apie kiekvienam pacientui medikų profesionalų komandos sudaromus individualius gydymo planus. Onkologijos atvejo vadybininkė Samanta Šamrejienė išsamiai priminė Žaliojo koridoriaus veikimo principus, o gydytoja radiologė Eglė Gvazdaitė pristatė ligoninėje pradedamą atrankinę krūtų vėžio patikros programą, Medicininės genetikos ir molekulinės diagnostikos skyriaus vedėja dr. Jūratė Gruodė apžvelgė tyrimus, kuriuos ši laboratorija atlieka vienintelė šalyje.

„Šiandien nesiekėme kolegoms pristatyti visų ligoninėje vykstančių pokyčių ir procesų. Labai tikimės, kad bendrystę ne tik pacientų, bet ir pačių medikų labui stiprinantys susitikimai taps reguliarūs“, – sakė KUL generalinio direktoriaus pavaduotoja Valdymui ir ekonomikai dr. Jūratė Grubliauskienė.

 

KUL Komunikacijos tarnybos inf.