Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) – dar daugiau kokybiško dėmesio  nėščiosioms ir naujagimiams. Naujus metus Akušerijos-ginekologijos klinikos komanda pradeda džiugiomis žiniomis besilaukiančioms šeimoms. Specialistai atnaujino ir papildė joms skirtų nemokamų paskaitų ciklą. Būsimus tėvelius sausio 19-29 dienomis medikai kviečia ne tik į paskaitas apie gimdymą, bet ir į žindymo mokymus.

Sausio 19 d. 17.30 val. ilgametę patirtį turinti akušerė Rasa Liutikienė papasakos apie natūralų gimdymą. Ji taip pat dalyviams aprodys Gimdymo skyriaus palatas.

Sausio 22 d. 17.30 val. gydytoja neonatologė Ieva Navarackaitė dalinsis žiniomis apie naujagimio priežiūrą.naujagimio priežiūrą bei pristatys Pogimdyminį skyrių.

Sausio 29 d. 17.30 val. gydytoja akušerė-ginekologė Augusta Petrušaitė aptars atvejus, kuomet reikalinga tokio specialisto pagalba gimdymo metu.

Žindymo mokymai vyks sausio 23-25 dienomis.

Sausio 23 d. 17.30 val. KUL gydytoja dietologė, Tarptautinės egzaminuotojų tarybos pripažinta laktacijos konsultantė (IBCLC) Barbora Jarašūnė supažindins su bazinėmis žiniomis apie kūdikio žindymą, žindymo rutiną, mokys patogių žindymo pozicijų.

Sausio 24 d. 17.30 val. specialistė kalbės apie galimus žindymo sunkumus, problemas, iššūkius – kaip moterys gali pasiruošti ir sau padėti.

Sausio 25 d.17.30 val. laktacijos konsultantė su paskaitos dalyvėmis aptars žindyvių mitybos bei gyvensenos klausimus, pagalbos ir palaikymo galimybes.

„Kursų tikslas – sustiprinti tėvų pasitikėjimą ir žinias apie natūralų kūdikio maitinimą. Svarbu žinoti, kad natūralus kūdikių maitinimas svarbus žindomų vaikų bei žindančių moterų sveikatai, o jo nauda tiek vaiką, tiek mamą lydi visą jų gyvenimą”, – sako B. Jarašūnė.

Pasak medikės, žindymo palaikymas yra efektyviausia ir pigiausia priemonė vaikų ligų prevencijai. Žindymas siejamas su mažesne staigios kūdikių mirties, įvairių infekcinių ligų, nekrozinio enterokolito, cukrinio diabeto, tam tikrų onkologinių susirgimų, nutukimo vyresniame amžiuje ir kitų sveikatos sutrikimų rizika. Žindančiai moteriai po gimdymo greičiau susitraukia gimda, mažinama nukraujavimo rizika, mažėja rizika susirgti antro tipo cukriniu diabetu, metaboliniu sindromu, kiaušidžių, krūties, gimdos, skydliaukės navikais, osteoporoze ir kitomis ligomis.

„Siekiame išsklaidyti visas nėščiųjų abejones apie gimdymą ir žindymą. Kuo daugiau žinių moterys turės – tuo mažiau patirs streso ir jausis tvirčiau psichologiškai. Į paskaitas kviečiame tiek nėščiąsias, tiek būsimus tėčius”, – sako kursų besilaukiančioms šeimoms idėjos autorė R. Liutikienė.

Susitikimai vyks KUL Akušerijos-ginekologijos klinikoje (Liepojos g. 43, Klaipėda). 17.15-17.20 val. I aukšte besilaukiančias šeimas pasitiks ligoninės darbuotojai ir palydės į salę, kur vyks mokymai. Registracija nereikalinga.

 

KUL Komunikacijos tarnyba