Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas Alvydas Česas dalyvavo Europos onkologų draugijos (ESMO) konferencijoje, vykusioje  Barselonoje. Tai pagrindinis Europos onkologų metinis renginys.

Pasak specialisto, dalyvavimas ESMO veikloje leidžia ne tik anksčiausiai sužinoti apie naujausias strategines medikamentinės onkologijos kryptis, jų įdiegimą į nacionalinius dokumentus, bet ir parodyti Lietuvą kaip rimtą partnerį Europos onkologijos žemėlapyje.

„Daugiau kaip 35 tūkstančiai delegatų iš viso pasaulio. Net 3 prezidentinės sesijos, kuriose paskelbta net 10 pirmą kartą publikuotų studijų, keičiančių onkologų kasdienę praktiką. Kongrese buvo daug svarbių susitikimų su kolegomis iš daugelio pasaulio šalių – susitikimai su ESMO Nacionalinių Asociacijų komiteto pirmininke Amanda Psyrri, ESMO organizacijos vadovaujančia partnere L. Kristoffersen, Japonijos onkologų asociacijos prezidentu, Kobe universiteto profesoriumu Hironobu Minami ir kitais kolegomis“, – pasakojo A. Česas.

Jo teigimu, Europos onkologijos bendruomenė jaučia didelį nerimą dėl vis mažėjančio jaunųjų gydytojų  noro pasirinkti šią sunkią specialybę.

„Ilgos studijos, sunkus kasdienis darbas, labai sparčiai besivystanti sritis reikalauja labai daug laiko skirti mokymuisi ir mokslui. Ta pati situacija ne tik Europoje. Tai juntama nuo Japonijos, Malaizijos iki Australijos. Buvo diskutuojama, kaip pritraukti studentų, jaunųjų gydytojų dėmesį ir sudominti onkologijos disciplina. Nutarta, kad šis darbas su studentais turi būti pradedamas jau 4-5 studijų metais ir turime ieškoti ir surasti priemonių kaip sudominti, pritraukti į onkologijos chemoterapijos rezidentūrų programas daugiau studentų. Tam Universitetai ir universitetinės ligoninės, tame tarpe ir KUL skirs itin daug dėmesio“, – įžvalgomis po pasaulinio lygio renginio dalijosi A. Česas.

KUL Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas konferencijoje kartu su Nacionalinio vėžio instituto Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėja Birute Brasiūniene susitiko su ESMO organizacijos vadovais ir išreiškė norą organizuoti kitais metais jungtinę ESMO ir Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos inicijuotą Baltijos šalių onkologijos konferenciją „Best after ESMO 2025″ Lietuvoje. „ESMO pritaria ir visokeriopai padės įgyvendinti šią iniciatyvą“, – džiaugėsi A. Česas.

KUL Komunikacijos tarnyba