Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikų atsidavimas profesijai ir žmonėms atkreipia geradarių dėmesį bei įkvepia juos prasmingoms iniciatyvoms. Lietuvos medicinos darbuotojų dienos išvakarėse Alfonso Žalio labdaros fondas skyrė gydytojai onkologei chemoterapeutei Emilijai Rupšienei „Mano angelo” nominaciją.
Šį įvertinimą gydytoja pelnė už atsidavusį ir pasiaukojantį požiūrį į pacientus.
 „Manome, kad mediko profesija – ypatinga, tačiau ne visada pakankamai įvertinama. Nominacijos pavadinimas – „Mano angelas” – atspindi mūsų požiūrį į mediką. Tai žmogus, kuris mus lydi nuo gimimo iki mirties ir veda už rankos ligų išbandymuose. Sveikiname gerbiamą gydytoją ne tik fondo atstovų, bet ir pacientų vardu”, – įteikdama apdovanojimą kalbėjo ilgamečio Klaipėdos miesto vadovo, LR Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro A. Žalio labdaros fondo rėmėja ir nominacijos inciatorė Nijolė Požarskienė.
E. Rupšienė KUL dirba daugiau nei tris dešimtečius ir sako, kad jai svarbiausia – tarnystė žmonėms.
„Esu mažas sraigtelis Dievo rankose. Padėti kitiems – mano gyvenimo misija. Vertinu ir gerbiu kiekvieną sutiktą žmogų, nepaisant jo statuso”, – šypsodamasi mintimis dalijosi nominantė.
Kalbėdama apie darbą su pacientais, medikė akcentavo, kad jai rūpi ne tik skirti pažangų gydymą, bet ir užmegzti su žmogumi ryšį, jį palaikyti, įkvėpti, suteikti vilties bei stiprybės.
„Man svarbu, kad pacientas mano kabinete patirtų teigiamų emocijų. Kartu pradedame kelionę su vėžiu kaip partneriai. Nuo žmogaus niekada neslepiu diagnozės. Siekiu, kad nerimą ir baimę jam keistų nuoseklus žinojimas apie gydymą, jo etapus bei rezultatus. Žmogų įtraukiu į gydymo procesą ir kartu žengiame šiuo keliu”, – kalbėjo onkologė chemoterapeutė.
Pasak medikės, vienas iš jos pozityvumo ir įkvėpimo šaltinių – darni ir palaikanti KUL komanda. E.Rupšienę KUL Onkologijos chemoterapijos skyriaus medikai jautriai įvardija „mama” ir negaili jai gražių žodžių.
„Tai ypatingai globėjiškas ir kilnus žmogus. Ji rūpesčiu bei dėmesiu apgaubia tiek pacientus, tiek kolegas. Emilija kiekvieną pasitinka su atvira širdimi ir profesionalumu, randa „priėjimą” prie bet kurio žmogaus. Ji nė vieno neatstumia, su bet kuriuo užmezga pokalbį, randa, dėl ko pagirti. Sunkiausiais momentais visuomet padeda, palaiko, pataria. Ji turi ypatingą ryšį su slaugytojomis, jų padėjėjomis. Emilijai visi lygūs ir svarbūs. Kolegės besąlyginį palaikymą, padrąsinimą, norą dalintis patirtimi visuomet jaučia gydytojai ar slaugytojai, pradedantys profesinį kelią. Kolegę labai vertiname, mylime ir džiaugiamės, kad ji yra mūsų komandoje”, – apie A. Žalio fondo nominantę KUL Onkologijos chemoterapijos skyriaus vardu kalbėjo vedėjas Alvydas Česas.
 KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis, sveikindamas E. Rupšienę džiaugėsi, kad įstaigoje yra tokių nuostabių medikų, tampančių įkvėpimu ne tik kolegoms, bet ir pacientams.
KUL Komunikacijos tarnyba