Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai dalinasi savo žiniomis ir kartu su aukštojo mokslo įstaigomis kuria naujas medicinos studijų programas uostamiestyje.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) paskelbtas sveikatos mokslų studijų programos – akušerijos – startas. Visi norintieji įgyti akušerio profesiją jau dabar gali pretenduoti tapti šių studijų pirmakursiais.

Studijų kokybės vertinimo centras kolegijai suteikė galimybę rengti akušerius, atsižvelgdamas į turimų dėstytojų ir dėstytojų-praktikų kompetencijas ir laboratorijose sutelktą itin gausią ir novatorišką studijų procesui skirtą įrangą. Ekspertai, vertindami kolegijos pasirengimą akušerijos startui, iš 35 galimų skyrė 31 balą.

„Tai, kad tarptautinė ekspertų grupė labai aukštais balais įvertino mūsų paruoštą akušerijos programą  – svarbus laimėjimas. Akušerių poreikis tik augs. Nuosekliai dėjome pastangas tam, kad šiuos specialistus, atitinkančius aukščiausius Europos šalių standartus, galėtume ruošti patys.  Studentams suteiksime ne tik teorines žinias, bet ir klinikinės patirties praktikų ligoninėje metu. Labai daug dėmesio skirsime ugdant bendravimo kultūrą su pacientėmis.  Skatinsime ir organuozime stažuotes Norvegijos, Švedijos ir kitų užsienio šalių ligoninėse”, – apie būsimų akušerių ruošimą kalba prof.dr. L. Rovas, iniciavęs šios studijų programos kūrimą Klaipėdoje. Didžioji dalis šios akušerijos programos dėstytojų – KUL Akušerijos-ginekologijos klinikos medikai.

Akušerijos studijos skirtos paruošti studentus profesionaliai veiklai akušerijos srityje, kuri apima moterų priežiūrą nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu.

„Akušerijos programos paskirtis – parengti akušerį, kuris gebėtų dirbti tiek savarankiškai, tiek sveikatos priežiūros specialistų komandoje. Sieksime, kad studentas įgytų praktinių gebėjimų organizuoti ir atlikti mergaičių bei moterų sveikatos priežiūrą, ligų prevenciją, konsultavimą ir pagalbą visais jų amžiaus tarpsniais. Taip pat dėmesį skirsime nėščiųjų, gimdyvių, pagimdžiusių moterų, jų naujagimių ir kūdikių tęstinei sveikatos priežiūrai įvairiose grandyse. Šios programos tikslas paruošti specialistą, kuris įgytų gebėjimus, atitinkančius Europos Sąjungos direktyvas, reikalavimus ir galėtų dirbti pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus ir atnaujintą Akušerio medicinos normą. Kviesime ligoninės medikus dalintis savo žiniomis ir patirtimis, dėstyti būsimiems akušeriams”, – sako programos vadovė, KUL vyr. akušerė Rasa Liutikienė.

Tikimasi, kad akušerijos specialistų rengimas padidins akušerinės pagalbos ir priežiūros prieinamumą, pagerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę moterims visais jų amžiaus tarpsniais ne tik stacionaruose, bet ambulatorinėje grandyje Klaipėdos mieste ir regione.

Į akušerijos studijas šiemet ketinama priimti apie 30 pirmakursių. Akušerijos, kaip ir slaugos,  studijos truks trejus su puse metų, po kurių absolventams suteikiamas sveikatos  mokslų profesinio bakalauro laipsnis, akušerio kvalifikacija. Koleginės studijos išsiskiria praktikos apimtimi, kolegijoje 60 proc. studijų laiko skiriama praktiniam rengimui, todėl studijas baigę absolventai iš karto sėkmingai integruojasi darbo rinkoje.

 

KUL Komunikacijos tarnyba, KVK nuotr.