Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Kardiologijos klinikos vadovu tapo Andrej Pileckij. Jis laimėjo viešąjį konkursą penkerių metų kadencijai ir pareigas pradės eiti nuo rugsėjo 10 dienos.

„Andrej yra jaunas, tačiau jau labai patyręs intervencinės kardiologijos specialistas. Jis koja kojon žengia su šiuolaikine kardiologija ir demonstruoja puikias žinias. Neabejoju, kad naujojo vadovo idėjos ir vizija lems šios klinikos klestėjimą“, – džiaugėsi KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Kalbėdamas apie pirmuosius numatomus darbus vadovas džiaugiasi, kad artimiausiu metu klinikoje bus atnaujintas ir praplėstas Dienos stacionaro skyrius. Čia bus teikiamos intervencinės kardiologijos paslaugos ir širdies ritmo atkūrimo procedūros.

„Esame vieni pirmųjų Lietuvoje, pradėję teikti dienos stacionaro paslaugas jau prieš eilę metų. Ši paslauga yra reikalinga pacientams, o jos paklausa nuolat auga. Todėl šią veiklos kryptį plečiame, mažinant stacionarinių paslaugų apimtis“, – sakė specialistas.

Vadovas žada diegti naujoves ir organizuojant klinikos darbą. Jis įves rotacijos modelį. Tai reiškia, kad gydytojai kardiologai nebebus priskirti dirbti tik viename skyriuje, kaip buvo įprasta anksčiau. Jie rotuos tarp trijų pagrindinių veiklos vietų: stacionaro, ambulatorijos ir dienos stacionaro. Taip pat specialistai teiks skubias konsultacijas Skubios pagalbos ir kituose ligoninės skyriuose.

„Šis rotacijos modelis padės užtikrinti, kad pacientai gautų aukščiausios kokybės paslaugas, o medikai išlaikytų kvalifikacijos ir kompetencijų lygį bei plačią kardiologijos srities aprėptį“, – paaiškino A.Pileckij. Pasak jo, specialistams svarbu turėti galimybę dirbti su įvairiais pacientais ir ligomis.

Klinika taip pat planuoja plėsti savo paslaugų spektrą, įtraukdama naujas procedūras. Pasak vadovo, tai apima širdies struktūrinių ligų gydymą, įskaitant aortos vožtuvo stenozės perkateterinį gydymą ir prieširdžių pertvaros defekto uždarymą. Artimiausiu metu specialistai pradės ir mitralinio vožtuvo procedūras perkateteriniu būdu, taip pat ūminės plaučių embolijos perkateterinį gydymą.

Klinika ir toliau teiks klasterines paslaugas, skirtas visos Vakarų Lietuvos pacientams. Gydant ūmų miokardo infarktą, kardiologinę pagalbą KUL medikai užtikrina daugiau nei pusei milijonų žmonių. Iš aplinkinių rajonų pacientai atvežami pagal klasterio programą intervencinėms procedūroms. Taip pat klinikos intervenciniai kardiologai sėkmingai atlieka perkateterines ūminio galvos smegenų insulto gydymo procedūras.

„Kalbant apie klasterines paslaugas, svarbiausi yra du dalykai – komandinis darbas ir tinkamas procesų optimizavimas. Todėl gilinsime bendradarbiavimą su Greitosios medicinos pagalbos tarnybos ir regiono kolegomis ir efektyvinsime vidinius procesus“, – sakė A. Pileckij.

Kardiologijos kliniką sudarys du stacionaro postai, Dienos stacionaras bei Ambulatorinis skyrius. Klinika apims tris specializuotus centrus: Intervencinės kardiologijos, Širdies aritmijų ir Širdies diagnostinių bei vaizdinių tyrimų centrą. Tokia sudėtis užtikrins kompleksinę pagalbą – nuo diagnostikos iki moderniausio gydymo pacientams, sergantiems širdies ligomis.

Naujasis vadovas sako, kad laukia intensyvus darbas ir iššūkiai, tačiau yra įsitikinęs, kad su stipria komanda viskas įveikiama.

„Klinikos vizija yra ne vieno žmogaus, o visos komandos bendro darbo rezultatas. Čia svarbu visų komandos narių dalyvavimas ir indėlis. Džiugu, kad jau dabar mes turime labai stiprią kardiologų ir slaugytojų komandą. Be to, prie mūsų iki spalio prisijungs bent šešikvalifikacijos kardiologai. Du iš jų – jau patyrę intervenciniai kardiologai“, – dar labiau stiprėsiančia komanda džiaugėsi vadovas.

A.Pileckij iki šiol devynerius metus kaip intervencinis kardiologas dirbo Jūrininkų ligoninėje. Jis aktyviai dalyvauja tiek nacionalinėse, tiek tarptautinėse konferencijose bei aukščiausio lygio mokymuose.

KUL Komunikacijos tarnyba