Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) slaugytojų vaidmuo neapsiriboja tik procedūrų atlikimu – jie aktyviai dalyvauja pacientų priežiūroje, edukacijoje ir sprendimų priėmime, įgyja vis daugiau savarankiškumo.

„Slauga yra sudėtinė sveikatos priežiūros dalis, apimanti sveikatos ugdymą, stiprinimą ir išsaugojimą, ligų ir rizikos veiksnių profilaktiką, sveikų ir sergančių asmenų fizinę, psichikos ir socialinę priežiūrą. Vykstant sveikatos priežiūros sistemos pokyčiams, modernėjant ir sudėtingėjant sveikatos priežiūros sistemai auga ir slaugytojoms poreikis tobulėti ir gilinti kompetencijas, semtis naujų žinių ir gebėjimų įvairiose sveikatos priežiūros srityse. Pavyzdžiui, Širdies nepakankamumo kabinete slaugytoja, baigusi specialius mokymus, yra lygiavertė gydytojo partnerė ir atlieka savarankiškai daugelį funkcijų, kurias anksčiau darydavo gydytojai”, – sakė KUL filialo „Jūrininkų ligoninė“ vyriausioji slaugos administratorė Aida Smagurienė.

Širdies nepakankamumo kabinete dirbanti slaugytoja Virginija Stirbienė džiaugiasi vis didėjančiu gydytojų pasitikėjimu, kuris suteikia daugiau įrankių savarankiškai padėti pacientams ir taip palengvinti jų kasdienybę.

„Širdies nepankamumu sergantiems žmonėms tenka išmokti su ja gyventi ir ją valdyti, o tai yra nemažas iššūkis, kurį kartu įveikiame. Specializuotuose tobulinimosi kursuose įgytos žinios ir kasdienė praktika leidžia būti tarpininke tarp paciento ir gydytojo. Visus reikalingus veiksmus, tyrimus, konsultacijas iki gydymo paskyrimo atlieku savarankiškai. Vertinu pacientų sveikatos būklę, analizuoju klinikinių tyrimų rezultatus, labai daug dėmesio skiriu paciento edukacijai apie ligą, rizikos veiksnių vertinimą. Pacientą išmokau, kaip sekti kraujospūdį ir pulsą, suvartojamų ir išskiriamų skysčių balansą, mitybą bei svorį. Aptariame, kaip elgtis, kai liga paūmėja. Gilinuosi į kiekvieno žmogaus individualų atvejį, esant poreikiui, patariu, kaip koreguoti vaistų dozes. Džiaugiuosi, kad ilgametė praktika ir nuoširdus darbas lėmė gydytojų ir pacientų pasitikėjimą, kuris skatina dar labiau gilinti žinias, tobulintis, plėsti atliekamų funkcijų ribas”, – sakė slaugytoja V. Stirbienė.

Jūrininkų ligoninėje specializuotus mokymus yra praėjusios keturiosios bendrosios praktikos slaugytojos.

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba