Vis labiau plintant gripo ir koronoviruso infekcijoms, Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL)  gydytojai ir slaugytojai savo pavyzdžiu rodo, kaip atsakingai rūpintis savo ir kito žmogaus sveikata.

KUL filialo „Klaipėdos ligoninė“ Hospitalinių infekcijų profilaktikos ir kontrolės skyriaus Sektoriaus vedėja Raminta Mitkuvienė sakė, jog įstaigoje išnaudotos visos darbuotojams skirtos vakcinos nuo gripo, o kitą savaitę prasidės Covid-19 vakcinacija. Pastaruoju metu sparčiai augant sergamumui šiomis infekcinėmis ligomis, medikai prašo sekti jų pavyzdžiu ir atsakingai elgtis su savo ir artimųjų sveikata.

„Ligoninė – ypatingai jautri infekcijoms vieta. Čia būtinas kiekvieno iš mūsų: tiek medikų, tiek pacientų ir jų artimųjų sąmoningumas. Juk kartais pacientui, kuris turi nemažai gretutinių ligų, gripas ar koronavirusas gali tapti lemtingas”, – atkreipia dėmesį KUL Infekcinių ligų klinikos vyriausioji slaugos administratorė Irina Zelenienė. Medikė puikiai prisimena koronaviruso pandemijos protrūkius, kuomet skyriuose vienu metu buvo gydoma daugiau nei 140 Covid-19 sergančių pacientų.

Specialistė primena visiems žinomą tiesą, kad vakcina – efektyviausia profilaktikos priemonė, padedanti mažinti sergamumą gripu ar koronavirusu bei gelbstinti nuo šių ligų mirtinų komplikacijų. Tačiau ne mažiau svarbios ir kitos profilaktinės priemonės.

„Nepamirškite laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių. Vykstant lankyti artimųjų į ligoninę – nesibūriuokite grupelėmis. Rekomenduojame pacientą lankyti vienu metu ne daugiau kaip vienam asmeniui ir nesivesti kartu mažamečių vaikų. Jei jaučiate ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymius – kosulį, karščiavimą ar galvos skausmą – būkite atsakingi prieš aplinkinius ir likite namuose. Taip pat nederėtų lankytis gydymo įstaigoje, jei turėjote kontaktą su sergančiuoju koronavirusu ar gripu, nes pirmieji ligos simptomai pasireiškia tik po penkių dienų nuo kontakto”, – patarė ilgametę patirtį turinti I. Zelenienė.

Pasak Infekcinių ligų klinikos vyriausiosios administratorės, kiekvienas žmogus, siekdamas likti sveikas ir neplatinti infekcijos, turėtų grįžęs namo nusiplauti rankas muilu ir šiltu vandeniu, vėdinti patalpas.

„Esant būtinybei lankytis viešose vietose, nors jaučiate ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymius, dėvėkite medicinines kaukes. Mes, slaugytojai, apie saugos nuo infekcijų plitimo priemones ir profilaktikos svarbą nuolatos edukuojame tiek pacientus, tiek jų artimuosius. Šias žinias ir patirtį dirbant su koronavirusu sergančiais pacientais perduodu ir būsimiems slaugytojams – tai dalis mano paskaitų temų dėstant slaugos studijų studentams. Kuo daugiau žmonių žinos ir sąmoningai bei atsakingai taikys pagrindines infekcijų plitimą ribojančias priemones – tuo visuomenė bus sveikesnė”, – įsitikinusi I. Zelenienė.

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba