Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) naujo etapo startas – šiandien pareigas eiti pradėjo įstaigos generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis. Ilgai lauktą vadovą ligoninės bendruomenei pristatęs sveikatos apsaugos ministras dr. Arūnas Dulkys teigė, kad A.Šimaičio laukia unikali galimybė tęsti trečio medicinos ir mokslo centro, šalia Vilniaus ir Kauno, kūrimo darbus.

„Lūkesčiai dideli – tiek pacientų, tiek medikų bendruomenės, – tačiau ši gyvenimo proga yra dar didesnė. Ne kiekvieną dieną pasitaiko galimybė tiesiogiai prisidėti prie trečio Lietuvoje medicinos ir mokslo centro sukūrimo ir vystymo. Audrius į Lietuvą grįžo su tarptautine medicinine, moksline ir pedagogine patirtimi, kuri, tikiu, duos reikšmingą postūmį visai Vakarų Lietuvos medicinai ir konkrečiai Klaipėdos universiteto ligoninei“, – sakė ministras.

Tarptautinę vadovo patirtį akcentavo ir Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

„Naujas vadovas, naujas etapas, kuris svarbus ir gydymo įstaigos bendruomenei, ir mums, steigėjams. Drauge su Audriumi Šimaičiu į Klaipėdą ateina patirtis, sukaupta sėkmingai dirbant Jungtinės Karalystės universitetinėje ligoninėje. Tai leidžia tikėtis naujo vėjo ne tik medicinos srityje, bet ir ligoninės vadyboje ieškant čia efektyvios mokslo ir medicininės praktikos dermės. Be viso to, džiugina ir pats aukščiausios kvalifikacijos gydytojo sugrįžimo iš emigracijos faktas. Gal tai bus gera paskata permąstyti ateitį ir kitiems kolegoms medikams, dirbantiems užsienyje“, – sakė jis.

A.Šimaitis KUL generalinio direktoriaus konkursą laimėjęs dar birželį, bet dėl darbinių ir akademinių įsipareigojimų pareigas galėjęs pradėti eiti tik spalį, prie ligoninės vairo stoja nusiteikęs ryžtingai bei optimistiškai.

„Klaipėdos universiteto ligoninės įkūrimas yra istorinis nacionalinės reikšmės įvykis Lietuvos medicinoje. Man didžiulė garbė ir atsakomybė savo tarptautine patirtimi ir kompetencija prisidėti prie aukščiausio lygio medicinos paslaugas teikiančio Vakarų Lietuvos centro. Sėkmingai apjungdami akademinės bendruomenės ir patyrusių medicinos praktikų žinias, įdiegę geriausius efektyvios valdysenos standartus, sukūrę pagarbos sau, kolegai, profesijai ir pacientui kultūrą – pasieksime proveržį. Proveržį, kurio laukia mūsų pacientai. Proveržį – kurio reikia slaugytojoms, jauniesiems gydytojams bei ilgamečiams praktikams. Proveržį, kurio reikia Lietuvos medicinai ir mums visiems“, – teigė A.Šimaitis.

Naujasis Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas atkreipė dėmesį į jaunuosius gydytojus bei slaugytojas bei jų profesinio tobulėjimo svarbą.

„Iš pelenių slaugytojos mūsų visų pastangomis turi tapti pilnavertėmis daugiaprofilinės komandos narėmis, o jaunieji gydytojai turi gauti visas galimybes auginti profesinius įgūdžius. Dar labiau plėsime tarptautinį bendradarbiavimą, kurio dėka gydytojai ir slaugytojos gaus geriausios tarptautinėje praktikoje taikomos patirties“, – žadėjo naujasis vadovas.

Naujasis Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas akcentavo principus, kuriais remsis savo veikloje.

„Proveržį pasieksime tik dirbdami kaip vienas, darnus ir bendrą viziją turintis kolektyvas. Šiandien pažadėti sėkmės jums negaliu, nes mano vieno įsipareigojimo tam nepakaks. Kviečiu jus į šią kelionę ir įsipareigoju: puoselėti ir savo pavyzdžiu įgyvendinti pagarba grįstą organizacinę kultūrą, turėti nulinę toleranciją bet kokioms korupcijos apraiškoms bei užtikrinti sprendimų ir veiksmų skaidrumą“, – žadėjo A.Šimaitis.

A.Šimaitis buvo praktikuojantis medikas, besispecializuojantis kardiologijos srityje. Jis nuo 2005 m. dirbo Jungtinėje Karalystėje, Karališkoje Kornvalio ligoninėje, kur užėmė įvairias pareigas – paskutinius trylika metų iš jų vadovaujančias. Naujasis KUL vadovas taip pat yra sukaupęs beveik dešimties metų pedagoginio darbo patirtį Jungtinės Karalystės mokymo įstaigose.

Klaipėdoje lankydamasis sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys padėkojo laikinajam KUL vadovui prof. dr. Jonui Sąlygai už atliktus darbus ir vadovavimą ligoninei pereinamuoju laikotarpiu.

J.Sąlyga toliau tęs darbus ligoninėje ir eis KUL filailo „Jūrininkų ligoninė“ direktoriaus pareigas.

2023 m. sausio 2 d. veiklą pradėjusi KUL – viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikianti aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas. Ligoninės dalininkai – valstybė, kuriai atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija ir Klaipėdos universitetas. Įstaiga sukurta sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba