Klaipėdos universiteto ligoninės Neonatologijos centre – nauja moderni įranga, padėsianti naujagimiams, kurie į pasaulį atkeliavo ne laiku ir per silpni. Moteris vienijantis Klaipėdos Rotary klubas „Aditė“ kartu su būriu bendraminčių padovanojo dirbtinį plaučių ventiliacijos aparatą ir laringoskopą. Tai ne pirma rotariečių parama Neonatologjos centrui.

Didina išgyvenamumą

Į Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Neonatologijos centrą patenka patys silpniausieji – mažučiai kūdikėliai, telpantys delnuose. Kartais jų gyvybė kabo tik ant plauko dėl įgimtų ligų ar dėl to, kad per anksti pasibeldė į šį pasaulį. Tad naujagimių priežiūrai svarbu ne tik medikų profesionalumas, tačiau ir moderni įranga, nuolatos atnaujinama tiek ligoninės, tiek geradarių iniciatyva.

Pasak Neonatologijos centro vadovės Albinos Bulaukienės, rotariečių dovana yra itin svarbi gelbstint naujagimių gyvybes.

Medikės teigimu, pirmoji ir svarbiausia naujagimio gyvybinė veikla yra jo gebėjimas kvėpuoti. Neišnešiotiems mažyliams dėl nesubrendusių plaučių ar įgimtos infekcijos gali išsivystyti kvėpavimo nepakankamumas. Tokiais atvejais išgyventi padeda dirbtinis plaučių ventiliacijos aparatas.

„Įranga leidžia stebėti naujagimio kvėpavimo būklės pakitimus. Nuo to, kaip bus suteikta reikiama pagalba, priklauso, ar kūdikėlis išgyvens ir koks bus jo tolimesnis vystymasis bei gyvenimo kokybė“, – įrangos svarbą paaiškino gydytoja neonatologė, dėkodama moterų klubui už gražią iniciatyvą.

Per metus į KUL Neonatologijos centrą, kurį sudaro Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos bei Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriai, patenka apie 1000 naujagimių, kuriuos kamuoja pačios įvairiausios ligos ir vystymosi sutrikimai. Dirbtinės plaučių ventiliacijos prireikia maždaug 30-čiai mažylių. Iš viso per metus Klaipėdos universiteto ligoninėje gimsta apie 2500 kūdikių.

Išgirdo poreikius

Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ narės, buvusios prezidentės Rūta Šimkienė ir Sonata  Lygnugarienė pažymėjo, kad viena iš klubo paramos sričių yra „Motinos ir vaiko apsaugos“ programa, kuri kartu yra ir prioritetinė tarptautinės Rotary organizacijos veiklos kryptis. Tad rūpesčiu „Aditės“ moterys mažylius apglėbia jau penkerius metus.

Siekdamos rūpintis pačiais mažiausiais ir silpniausiais, klubo moterys šiemet  įgyvendino globalios dotacijos projektą „Neišnešiotų naujagimių išgyvenamumo didinimas. Dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato instaliavimas Klaipėdos ligoninės Neonatologijos centre“. Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 58 tūkst. Eur.

„Prieš įgyvendinant projektą bendravome su medikais ir aiškinomės poreikį. Išgirdome, kad nors ligoninės vadovybė labai rūpinasi įranga ir visko pakanka, tačiau dar vienas dirbtinis plaučių ventiliacijos aparatas būtų naudinga pagalba į Neonatologijos skyrių patenkantiems mažyliams. Tad  ėmėmės iniciatyvos ir subūrėme tiek Rotary bendruomenę, tiek ir neabejingus žmones bei socialiai atsakingą verslą“, – apie projekto eigą pasakojo jo kuratorės R. Šimkienė ir S. Lygnugarienė.

Moterys pasidžiaugė, kad įsigyta įranga padės viso Vakarų Lietuvos regiono mažyliams.

„Norisi daryti gerus darbus Klaipėdos miestui, regionui ir jo žmonėms. Norisi savo pavyzdžiu paskatinti visus būti neabejingais. Jei šis mūsų prisidėjimas padės vaikams gimti ir augti sveikais, tai projekto tikslas bus pasiektas 200 procentų ir mes, visi prisidėję, jausime didelį džiaugsmą ir pasitenkinimą, kad mums pavyko“,  – mintimis dalijosi projekto kuratorės.

Subūrė geradarius

Pasak R. Šimkienės, ypatingai prie globalios dotacijos projekto įgyvendinimo prisidėjo Danijos Rotary Apygardos 1462 Polio programos koordinatorė p. Anette Løwert, kuri padėjo rasti tarptautinių partnerių. Tad įgyvendinant šį projektą dalyvavo 3 Rotary apygardos: Lietuvos Rotary Apygarda 1462, Danijos Rotary apygarda 1461,  Norvegijos Rotary apygarda 2290. Partneriais tapo Rotary klubai „Chicagoland Lithuanians“ (JAV), „Strathcona Sunrise-Courtenay“ (Kanada) bei „Assen“ ir „Otterup“ (Danija).

Projektą rėmė ir Klaipėdos Rotary klubai „Maris“, bei „Concordia 1826“. Kai kurie klubų nariai  rėmė asmeninėmis lėšomis, prisidėjo ir atsakinga Klaipėdos verslo bendruomenė: uždarosios bendrovės „SG konsultacinė klinika,“ „Jolsana“, „Force Palace“, „Hortus Investment Banking“, saugos tarnyba ARGUS“, „OliCore“, „Projektų įgyvendinimo grupė“, „Pilates namai“, asociacija „Permainų Klaipėda“.

„Dėkojame Rotary klubui „Atidė“ už iniciatyvą, bendrystę ir suburtą gausų rėmėjų būrį. Tai reikšminga parama ligoninės Neonatologijos centrui. Nuoširdžiai vertiname klubo ir visos tarptautinės Rotary organizacijos, verslo socialinę atsakomybę, gerą valią ir tarnystę visuomenei“, –  rėmėjams dėkojo Klaipėdos universiteto ligoninės l.e.p. generalinis direktorius Jonas Sąlyga.

Tai jau nebe pirmoji Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ iniciatyva, skirta KUL Neonatologijos centrui. Prieš kelerius metus aktyvios klaipėdietės padovanojo kardiomonitorių, kengūravimo kėdžių, neišnešiotų naujagimių šeimoms skyrė paramą bei dovanojo naujagimio kraitelius.

KUL Komunikacijos tarnyba