Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) tampa svarbiu tarptautiniu partneriu rengiant ir mokant jaunuosius gydytojus bei rezidentus.

Kartu su Europos endoskopinės chirurgijos asociacija (EAES) ir Klaipėdos universitetu (KU) uostamiestyje buvo surengti tarptautiniai mokymai, skirti formuoti bazinius laparoskopinių operacijų įgūdžius jauniems gydytojams ir rezidentams.

„Į mokymus buvo įtrauktos teorinės paskaitos, vaizdo įrašai ir diskusijos, tačiau pagrindinis dėmesys skirtas išsamiam praktiniam mokymui, kuriam tiesiogiai vadovavo EAES ekspertas profesorius Marek Soltes“, – pasakojo kursų iniciatorius ir organizatorius, KUL abdominalinės chirurgijos gydytojas, Lietuvos minimaliai invazinės chirurgijos ir Klaipėdos chirurgų draugijos pirmininkas, KU docentas dr. Jonas Jurgaitis.

Kursai, kuriuose mokėsi rezidentai ir jauni gydytojai iš Lietuvos, Latvijos, Albanijos, Moldovos, vyko Klaipėdos universiteto metodiniame STEAM centre.

„Šis praktinis kursas, patvirtintas EAES, skirtas bendrosios chirurgijos, ginekologijos ir urologijos rezidentams ar jauniems gydytojams, turintiems minimalią laparoskopinės chirurgijos patirtį.

Mokymų metu jie išmoko laparoskopinės chirurgijos principų, įskaitant laparoskopinio vaizdavimo pagrindus, ergonomiką ir saugumą operacinėje, taip pat sužinojo pagrindinius faktus apie laparoskopinę įrangą. Jaunieji kolegos lavino praktinius laparoskopinius įgūdžius, įskaitant objekto griebimą, rankos-akių koordinavimą, pjovimą, kirpimą, endokilpos ir endo-maišelio naudojimą, objektų įvedimą į pilvo ertmę ir ištraukimą iš jos. Kursų dalyviai mokyti naviguoti kamera, siekiant optimalių vaizdų, taip pat laparoskopinio siuvimo ir mazgų rišimo pagrindų, kas yra labai svarbu chirurgui. Kolegos supažindinti su komandinio darbo ir bendravimo operacinėje pagrindais, įgijo žinių apie incidentus ir nepageidaujamus reiškinius atliekant laparoskopinę chirurgiją“, – apie mokymų esmę pasakojo J.Jurgaitis.

Tokie kursai Klaipėdoje organizuoti antrą kartą. J.Jurgaitis dėkodamas partneriams tikisi, kad mokymai vyks ir kitąmet.

„Dėkoju už visapusišką pagalbą ir palaikymą Klaipėdos universitetui ir rektoriui profesoriui Artūrui Razbadauskui, kurių kvietimu uostamiestyje lankėsi ir mokymus vedė Marek Soltes. Ačiū Klaipėdos universiteto ligoninei ir jos generaliniam direktoriui daktarui Audriui Šimaičiui už mokymams suteiktas būtinas medicinines priemones ir reikiamus instrumentus“, – sėkmingu komandiniu darbu bei renginiu ir suteikta nauda jauniesiems kolegoms džiaugėsi J.Jurgaitis.

KUL Komunikacijos tarnyba