Lietuvoje krūties vėžį gydantys medikai žino, kad rugsėjį renkasi Klaipėdoje. Čia jau devintą kartą rengiama didžiausia šalyje tarptautinė konferencija, skirta šios ligos tausojančiam gydymui. Šiemet renginys vyks rugsėjo 22 d. viešbučio „Victoria Hotel Klaipėda” konferencijų centre.

Konferenciją organizuoja Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija kartu su Klaipėdos universiteto ligonine bei partneriais. Renginio tikslas – pristatyti Lietuvos ir kitų šalių medikams naujausius krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodus.

Krūties vėžio aktualijas ir klinikinius atvejus aptars gausus medikų būrys iš Nacionalinio vėžio instituto, Klaipėdos universiteto ligoninės, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų ir Kauno onkologijos ligoninės, Vilniaus universiteto Santaros klinikų. Savo įžvalgomis konferencijoje dalinsis ir svečiai iš Latvijos, Izraelio bei JAV.

Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjo, Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos pirmininko Alvydo Česo, konferencijoje susirinks specialistai, kurie susiję ne tik su krūtų chirurginiu gydymu, bet ir su chemoterapija, radioterapija, psichologine pagalba, reabilitacija ir kitomis sritimis, kurių atstovai padeda moterims sveikti.

„Konferencijos tema daugelį metų išlieka labai aktuali, nes krūties vėžys yra vienas dažniausių moterų onkologinių ligų. Kasmet dėl jo miršta šimtai moterų. Sergančių šia liga amžiaus vidurkis yra apie 60 metų, tačiau vis dažniau krūties vėžys užklumpa vis jaunesnes moteris. Siekiame, kad pacienčių gydymas būtų efektyvus ir kad kuo platesnis kolegų ratas sužinotų apie naujus krūties vėžio gydymo metodus bei priemones. Tad į renginį, skirtą aptarti tausojantį gydymą, maloniai kviečiame visų sričių medikus“, – sakė  pagrindinis konferencijos organizatorius A. Česas.

Konferencijos programa ir registracija:  https://bit.ly/3Z6haz0