Šiandien, minint Pasaulinę diabeto dieną, Klaipėdos universiteto ligoninės gydytojai endokrinologai kvietė pasitikrinti dėl šios klastingos ligos. Specialistai vadovavosi šūkiu – „Žinau savo riziką – žinau savo atsaką”. Per mažiau nei tris  valandas specialistai įvertino cukrinio diabeto rizikos veiksnius ir suteikė konsultacijas 123-ims pacientams. Iš jų 19-kai žmonių rastas per didelis gliukozės kiekis kraujyje ir jie nukreipti tolimesniam KUL specialistų ištyrimui ir gydymui.

Visiems apsilankusiems nemokamoje patikroje gydytojai ir slaugytojos atliko profilaktinius gliukozės kiekio kraujyje tyrimus, pamatavo arterinį kraujo spaudimą, paskaičiavo kūno masės indeksą, slaugytoja-diabetologė patarė, kaip teisingai koreguoti mitybą, pasirinkti sveikesnius maisto produktus. Patikros dalyviai su gydytojais aptarė individualius tyrimų rezultatus, esant poreikiui – jie  nukreipti tęstinėms medikų konsultacijoms.

KUL specialistai žmonėms taip pat patarė, ko reikėtų imtis, norint išvengti cukrinio diabeto ir priminė, kaip reguliariai rūpintis savo sveikata. Gydytojas endokrinologas Raimondas Savickas patikros dalyviams skaitė paskaitą apie mitybos ypatumus sergant cukriniu diabetu. Joje aktyviai dalyvavo ir klausimus specialistams uždavė Klaipėdos diabeto klubo nariai.

„Džiaugiamės, kad patikroje kasmet sulaukiame vis daugiau žmonių. Nes profilaktiniai tyrimai – svarbi prevencinė priemonė, būtina siekiant laiku diagnozuoti ir suvaldyti cukrinį diabetą.

Pavojingiausia tai, kad dažnai, jau sergant šia liga, nejaučiama jokių simptomų, o padidėjęs gliukozės kiekis daro savo kenksmingą darbą, lemiantį pavojingas ligos komplikacijas. Siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į ankstyvą cukrinio diabeto diagnostiką ir mažinti bauginantį jo sergamumo augimą”, – kalbėjo KUL Endokrinologijos skyriaus vedėjas Arūnas Pangonis.

Medikai atkreipė dėmesį, kad diagnozavus cukrinį diabetą, labai svarbu ligos neignoruoti, nes šiandieninė medicina leidžia taikyti efektyvų gydymą ir kontrolę.

„Cukrinis diabetas – valdoma liga, kurią nustačius laiku, vartojant vaistus ir pakeitus gyvenimo būdą, įmanomas įprastas gyvenimas. Klaipėdos universiteto ligoninė yra vienas iš tik trijų miestų Lietuvoje – ir vienintelis Vakarų Lietuvoje – turintis stacionarų endokrinologijos skyrių.  Turime galimybę šia liga sergantiems pacientams skirti naujausius ir efektyviausius pasaulyje gaminamus medikamentus. Pacientams siūlomas kompleksinis gydymas. Ligoninėje veikia Diabeto kabinetas, kuriame  slaugytojos-diabetologės konsultuoj tiek pacientus, kuriems pirmą kartą nustatytas cukrinis diabetas, tiek jau seniau sergančiuosius. Slaugytojos pataria, kaip teisingai prižiūrėti pėdas”,  – sakė A. Pangonis.

Pasak medikų, nediagnozuota ir negydoma cukraligė gali sukelti rimtų komplikacijų – inkstų, širdies bei kraujagyslių ligas, miokardo infarktą, insultą, regos sutrikimus ar net apakimą, nervų sistemos pažeidimus. Grėsmingos komplikacijos gali baigtis trofinėmis opomis, negyjančiomis žaizdomis, gangrenomis, kojų amputacijomis.

Pasaulinės diabeto dienos proga simboliškai mėlyna šviesa šįvakar apšviestas Klaipėdos rotušės pastatas, taip pažymint bendrystę su diabetu sergančiais žmonėmis, primenant klaipėdiečiams ir miesto svečiams apie cukrinį diabetą ir jo grėsmę.

Diabeto dieną Klaipėdos universiteto ligoninėje organizavo Endokrinologijos skyriaus komanda – gydytojai Rima Zarankienė, Marta Poškienė, R.  Savickas, Marijona Šulskienė, Tetiana Monastyrova, A. Pangonis, vyr. slaugytoja Lina Kanclerienė ir slaugytoja-diabetologė Diana Lisauskienė.

Klaipėdos universiteto ligoninė už aktyvų įsitraukimą ir pagalbą vykdant cukrinio diabeto patikrą dėkoja Klaipėdos valstybinės kolegijos Slaugos studijų studentėms: Kotrynai Jackutei, Gvidai Košelevai, Kristinai Galdikaitei, Olgai Ščerbak, Dianai Burkšaitienei, Evelinai Čiutaitei ir Rozai Ariničevai.

 

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba