Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Aurimas Knokneris du mėnesius stažavosi Kopenhagoje, didžiausioje Danijos valstybinėje gydymo ir mokymo įstaigoje „Rigshospital“, kur įgytas praktines žinias gydant širdies struktūrines ligas tikisi pritaikyti Klaipėdoje.

A.Knokneris praktinius įgūdžius gilino Širdies struktūrinių ligų padalinyje prie ligoninės Kardiologijos klinikos.

Gydytojas pasakojo, kad „Rigshospital“ yra 8 rentgeno operacinės. Dviejose iš jų vyksta vien struktūrinių širdies ligų gydymas.

„Struktūrinė širdies ligos susijusios ne su širdies kraujagyslėmis, o širdies vožtuvais, širdies raumens įgimtais ar įgytais defektais. Mano tobulinimosi sritis buvo širdies struktūrinių ligų intervencinis neoperacinis – perkateterinis – gydymas, kai minimaliai invazinės procedūros vyksta kontroliuojant rentgenu. Daugiausiai gydomų pacientų turi aortos vožtuvo stenozę. Jiems perkatetriniu būdu implantuojamas aortos vožtuvas. Tai Jūrininkų ligoninėje atliekame ir mes. Tačiau perkatetriniu būdu galima gydyti ir mitralinį ar tribūrį vožtuvus. Šių procedūrų mes kol kas nedarome, bet ateityje darysime, nes yra pacientų, kuriems negalima taikyti operacinio gydymo arba jis jau buvo taikytas, todėl pakartotinė atvira širdies operacija nebegalima“, – pasakojo A.Knokneris.

Dar viena sritis, kurioje Jūrininkų ligoninė ruošiasi tobulėti – širdies ertmėse esančių įgimtų ar atsiradusių ertmių uždarymas.

„Mes skylučių uždarymo procedūras jau atliekame kurį laiką, tačiau ne visą gamą galimų procedūrų. Tam tikrą dalį procedūrų, kurių išmokau Danijoje, norėčiau pritaikyti ir mūsų ligoninėje“, – naujovėms ruošiasi  Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas A. Knokneris.