Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) gydytojai-traumatologai artroskopines operacijas atlieka su naujai įsigytu ir pažangiu artroskopu, kuris atvėrė dar daugiau galimybių gydant sąnarių ligas.

Pasak KUL filialo „Klaipėdos ligoninė“ Sporto traumų sektoriaus vedėjo Artūro Siaurio, artroskopinės operacijos nėra naujiena, tačiau joms atlikti naudojama optinė įranga tobulėja ir suteikia įrankius dar efektyvesnėms bei saugesnėms manipuliacijoms.

„Naujojo artroskopo sistema pateikia detalius vaizdus su 4K vaizdo kokybe, žymiai didesne vaizdo rezoliucija. Įranga pasižymi tikslesniais ir specialiais chirurginiais įrankiais. Dirbant su šiuo atroskopu yra daug geresnis matomumas, todėl diagnostika bei operacijos gali būti tikslesnės. Jis yra patogesnis gydytojui specialistui, informatyvesnis ir turintis platų veikimo diapazoną, kurio pagalba atliekamas visas spektras artroskopinių operacijų“, – naujos įrangos pranašumus vardijo gydytojas-traumatologas.

A.Siaurio teigimu, artroskopija yra minimaliai invazinė, tausojanti operacinė technika, skirta sąnarių patologijos operaciniam gydymui.

„Šis metodas skiriasi tuo, kad norint ištirti sąnarį ir atlikti tam tikrus operacinius veiksmus, nereikia atverti sąnario. Atliekami tik keli nedideli pjūviai, artroskopo ir specialių operacinių instrumentų pagalba sutvarkoma sąnario patologija. Pacientui tai maksimaliai saugi operacija, nes išvengiama įprastų atvirų pjūvių, sumažinamas kraujavimas, pooperaciniai skausmai. Po šios procedūros pacientas gali grįžti namo tą pačią dieną. Palyginti su įprasta atvira sąnario operacija, paciento laukia lengvesnis, trumpesnis pooperacinis reabilitacijos laikotarpis bei kur kas greitesnis grįžimas prie įprastos veiklos“, – sakė A. Siaurys.

Specialistas aiškino, kad artroskopija taikoma gydant įvairius kelio, peties, čiurnos, klubo sąnario pažeidimus. Dažniausi susirgimai – meniskų plyšimai, kelio sąnario raiščių pažeidimai, sąnarių nestabilumas, sąnarių kremzlės ir peties patologija. Rečiau atliekamos, tačiau taip pat labai svarbios – alkūnės ir klubo sąnario artroskopinės operacijos.

Klaipėdos universiteto ligoninėje per metus gydytojai-traumatologai Artūras Siaurys ir Osvaldas Narbutis atlieka apie 850 atroskopinių operacijų.

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba